AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Zona
Judet
Localitate

Calendar 2017
counter turnee
DataLocalitate
Denumire turneu
OrganizatoriTelefon Link
Forum
Turnee 2016
red-A, green-B, blue-A+
Competitii
FRTM
Turnee B
(propuse)
14-Jan
Odorheiu Secuiesc
Cupa Fit.Feel
0740 766087
0742 257995
18546
21-Jan
Bucuresti
Cupa Unirii
0745 340668
0748 468288
0724 005554
18584
CNE sen - A, B - Masc
Buzau
21-Jan
Viseu de Sus
Cupa Bradul Viseu de Sus
0774 621105
0748 143566
18523
    CNE sen - A, B - Fem
    Giurgiu
    21-Jan
    Botosani
    Cupa Unirii
    0752 811368
    18547
    28-Jan
    Oradea (PingPongMania)
    Cupa PingPongMania
    0722 858837
    18614
    Cupa Romaniei
    Juniori I+II
    Bistrita
    28-Jan
    Targoviste
    Cupa Chindia
    0723 581585
    18624
    04-Feb
    Sibiu
    Cupa Emi TT&Aria Sport
    0723 856419
    18653
    CNE - Juniori II
    Constanta
    11-Feb
    Topoloveni
    0723 336455
    18703
    CNE - Juniori III
    Bistrita
    18-Feb
    Bucuresti
    Pinguinul Vesel
    0724 005554
    0745 340668
    0748 468288
    18745
    CNE sen - SL - Masc, Fem
    Buzau
    18-Feb
    Bistrita
    Cupa `Snow Ball` Bistrita
    0748 143566
    0740 511665
    18729
    25-Feb
    Oradea (King Pong)
    Cupa King Pong
    0744 138520
    18754
    CNE sen SL, A, B
    - semifinale tur
    diferite loc.
    25-Feb
    Braila
    Cupa Magic Spin
    0723 283701
    0770 247688
    18783
    04-Mar
    A+
    Arad
    Memorialul Eugen Roman
    0746 056622
    0721 907017
    18771
    Campionatul National Seniori
    Buzau
    11-Mar
    Giurgiu
    Cupa Prieteniei
    0721 225463
    18820
    CNE sen SL, A, B
    - semifinale retur
    diferite loc.
    11-Mar
    Dumbravita
    Cupa Emi TT & Papa Sam
    0747 630959
    18847
    18-Mar
    Medias
    Cupa `Romgaz & EMI-TT`
    0747 630959
    ---
    18849
    Cupa Bistrita - Juniori
    Memorial Gheorghe Bozga
    Bistrita
    18-Mar
    Bacau
    Cupa TT Bacau
    0742 910126
    0723 283701
    18877
    18-Mar
    Fieni
    Cupa Cimentul Fieni
    0722 534596
    0753 529773
    18836
    25-Mar
    M
    Reghin
    Memorialul Mircea Toncean
    0741 908006
    0745 869928
    0742 257995
    18907
    CNE - Juniori I
    Campulung
    25-Mar
    Targu Jiu
    `Coloana Infinitului`
    0748 204733
    0761 908272
    18908
    25-Mar
    Baicoi
    0723 062403
    0745 340668
    18919
    01-Apr
    Oradea (Era Park)
    Cupa CS TibClau
    0747 278743
    ---
    18943
    CNE - Juniori III
    Campulung
    01-Apr
    Brasov
    Turneul A `Inaugural`
    0753 529773
    0742 257995
    0743 086313
    18946
    CNE sen SL, A, B
    - finala tur
    diferite loc.
    08-Apr
    B
    WTTD 2017 - Turnee B+
    One way to enjoy the game!
    18491
      15-Apr
      Pastele catolic si ortodox
        22-Apr
        Simeria
        Cupa `CFR Simeria`
        0745 202164
        ---
        19172
          CNE sen SL, A, B
          - finala retur
          diferite loc.
          22-Apr
          Pitesti
          Simfonia Lalelelor
          0748 204733
          19170
          22-Apr
          Botosani
          Cupa Maxim - Editia a IV-a
          0744 544024
          19166
          29-Apr
          A+
          Gura Humorului
          0749 475893
          19163
          Campionat National
          Juniori II
          Dumbravita
          Campulung
          06-May
          M
          Reghin
          Memorialul Dan Leorda
          0740 250901
          0741 908006
          19234
          Cupa Primaverii
          Juniori III
          Constanta
          06-May
          Valenii de Munte
          Zilele Orasului
          0766 454264
          0729 983041
          0745 340668
          19227
          06-May
          Lugoj
          Turneu `Open 2017`
          0721 907017
          0744 598884
          19228
          13-May
          Dej
          Cupa Primaverii
          0748 352369
          0748 143566
          19267
          Campionat National
          Juniori I
          Slatina
          13-May
          Ramnicu Valcea
          0748 204733
          19246
          13-May
          Focsani
          Cupa Pro Aktiv
          0760 541264
          19229
          20-May
          Calarasi
          Cupa Dunarii
          0728 060409
          19273
          CNE - Copii 8-10 ani
          Constanta
          20-May
          Vintu de Jos
          `Cupa Muresul` - editia a II-a
          0723 511024
          0747 630959
          0748 143566
          19297
          27-May
          Bucuresti
          0745 340668
          0748 468288
          0722 676461
          19349
          27-May
          Ditrau
          Cupa Ditroit
          0755 868386
          19308
          27-May
          Sibiu
          Cupa Aria - Editia a IV-a
          0747 297093
          0723 856419
          19333
          03-Jun
          Dumbravita
          Cupa de Vara
          0747 630959
          19373
          Top 12
          Juniori II
          Bistrita
          03-Jun
          Targu Secuiesc
          0742 257995
          19343
            03-Jun
            Galati
            `Danuvius Nostri`, Galatiensis, Editio III
            0723 283701
            0744 969987
            0751 231275
            19367
            10-Jun
            Targoviste
            0723 581585
            19390
            Top 12
            Juniori III
            Zalau
            10-Jun
            Aiud
            Cupa `Eu si Paleta de Tenis` - ed. a II-a
            0755 057282
            0748 143566
            19401
            10-Jun
            Targu Neamt
            `Cupa Cetatii Neamtului` - ed. a II-a
            ---
            0723 283701
            19387
            17-Jun
            A+
            Medias
            `Cupa Medias`
            0747 630959
            ---
            0744 544610
            0753 529773
            0742 257995
            19357
            Top 12
            Juniori I
            Campulung
            Bistrita
            24-Jun
            Constanta
            0726 686175
            ---
            19448
            Paleta de Argint
            Echipe / Individual
            Bistrita
            24-Jun
            Suceava
            Cupa Sucevei
            0742 127919
            0744 544610
            19453
            24-Jun
            Ploiesti
            `Cupa Olimpia`
            ---
            0723 062403
            0745 340668
            0729 983041
            19417
            01-Jul
            Giurgiu
            `Cupa PRO TM`
            0721 225463
            19476
            01-Jul
            Gura Humorului
            Tabara TM Bucovina
            0749 475893
            19509
            01-Jul
            Ocna Sibiului
            Cupa Ocna Sibiului
            0743 982653
            ---
            19485
            01-Jul
            Arad
            0746 056622
            0721 907017
            19486
            08-Jul
            Deda
            Cupa Vaii Muresului
            0745 869928
            0741 908006
            0740 264046
            0748 143566
            19503
            08-Jul
            A+
            Topoloveni / Pitesti
            0723 336455
            0748 204733
            19463
              15-Jul
              Vatra Dornei
              Cupa Dornelor
              0756 258169
              19535
              15-Jul
              Dumbraveni
              Cupa Orasului Dumbraveni
              0723 856419
              0747 297093
              19548
              15-Jul
              Calarasi
              0728 060409
              19495
              22-Jul
              Dej
              Cupa Somes
              0748 352369
              19586
              22-Jul
              Falticeni
              Zilele orasului
              0744 544610
              19554
              22-Jul
              Ploiesti
              0723 062403
              19580
              22-Jul
              Oravita
              0768 445242
              ---
              19552
              29-Jul
              Iasi
              `RotaCup Iasi` - Turneu Caritabil
              0742 167252
              0723 202093
              19597
              29-Jul
              Oradea (PingPongMania)
              Cupa PingPongMania
              0722 858837
              19601
              05-Aug
              Braila
              Valurile Dunarii
              0723 283701
              0770 247688
              19638
              12-Aug
              Gura Humorului
              `Turneu de Var
              0749 475893
              19661
              Cupa Federatiei
              Juniori III
              Dumbravita
              12-Aug
              Tulcea
              Cupa Delta Dunarii
              0744 482488
              0769 640103
              19652
              19-Aug
              Bucuresti - Anulat
              Pinguinul Vesel
              0745 340668
              0724 005554
              19684
              19-Aug
              M
              Reghin
              Memorialul Koos Gyula - Editia a IX-a
              0741 908006
              0745 869928
              0748 143566
              19678
              26-Aug
              Cluj Napoca - Anulat
              Memorialul Paneth Farkas
              0749 136110
              Calificari Divizia B
              Campulung
              26-Aug
              Constanta - Anulat
              0726 686175
              ---
              02-Sep
              A+
              Comanesti
              Turneu A+ Regional Zona 1
              0745 361676
              0744 544610
              19698
              CNE seniori Fem
              Div. A, B - tur
              Slatina
              02-Sep
              A+
              Tulcea
              Turneu A+ Regional Zona 2
              0744 482488
              0769 640103
              19700
              CNE seniori Masc
              Div. A - tur
              Constanta
              02-Sep
              A+
              Bucuresti
              Turneu A+ Regional Zona 3
              0774 420441
              0721 225463
              19727
              CNE seniori Masc
              Div. B - tur
              Bistrita
              Buzau
              02-Sep
              A+
              Baicoi
              Turneu A+ Regional Zona 4
              0723 062403
              19707
              02-Sep
              A+
              Topoloveni
              Turneu A+ Regional Zona 5
              0723 336455
              19731
              02-Sep
              A+
              Ditrau
              Turneu A+ Regional Zona 6
              0755 868386
              19696
              02-Sep
              A+
              Oradea
              Turneu A+ Regional Zona 7
              King Pong (O+E)
              PingPongMania (Avansati)
              Era Park Tibclau (Incepatori)
              0744 138520
              0722 858837
              0747 278743
              ---
              19706
              02-Sep
              A+
              Aiud
              Turneu A+ Regional Zona 8
              0755 057282
              0748 143566
              19714
              16-Sep
              Targu Mures
              Cupa TT Concept Adial - editia a VII-a
              0744 503789
              0749 332170
              19782
              Miercurea Ciuc
              16-Sep
              Bucuresti (Top Tenis)
              Aniversare 7 ani cu Top Tenis Arena
              0774 420441
              0721 225463
              19783
              16-Sep
              Teregova CS
              `Cupa Teregovana` - editia I-a
              0766 853870
              ---
              19785
                23-Sep
                Arad
                Cupa Aradului
                0758 923908
                0749 244202
                ---
                19808
                Campionat National
                Copii 8-10 ani
                Campulung
                Pitesti (24 sep)
                23-Sep
                Focsani
                `Cupa PRO AKTIV` - editia a VIII-a
                0760 541264
                19796
                30-Sep
                Odorheiu Secuiesc
                Cupa Fit.Feel
                0742 257995
                0740 766087
                19836
                CNE seniori
                Superliga - tur I
                Cluj Napoca
                30-Sep
                Fieni
                Cupa Orasului Fieni
                0722 534596
                0733 920481
                19807
                07-Oct
                Dumbraveni
                Cupa Orasului Dumbraveni
                0723 856419
                0747 297093
                19886
                Cupa Romaniei
                Copii 8-10 ani
                Bistrita
                Onesti
                07-Oct
                Botosani
                Cupa de Toamna
                ---
                19877
                07-Oct
                Baicoi
                0723 062403
                14-Oct
                M
                Baia Mare
                Memorialul Zoltan Hoffman
                0756 793393
                Cupa Romaniei
                Juniori III
                Zalau
                14-Oct
                Oradea (King Pong)
                Cupa King Pong
                0744 138520
                14-Oct
                Slobozia
                ---
                  14-Oct
                  Comanesti
                  0745 361676
                  21-Oct
                  Medias
                  Cupa Prieteniei
                  ---
                  0747 630959
                  Top 12
                  Seniori
                  Campulung
                  21-Oct
                  Bucuresti
                  Pinguinul Vesel
                  0724 005554
                  21-Oct
                  Roman
                  Cupa Why Not
                  ---
                  21-Oct
                  Targu Jiu
                  0748 204733
                  28-Oct
                  Resita
                  Cupa Banatului Montan
                  ---
                  ---
                  ---
                  ---
                    28-Oct
                    Valenii de Munte
                    Festivalul toamnei
                    0766 454264
                    Top 12
                    Copii 8-10 ani
                    Constanta
                    28-Oct
                    Bacau
                    Cupa TT Bacau
                    0742 910126
                    04-Nov
                    Giurgiu
                    Cupa ProTM
                    0721 225463
                    CNE seniori
                    Superliga - tur II
                    Buzau
                    Pascani
                    04-Nov
                    Arad
                    0746 056622
                    04-Nov
                    Aiud
                    Eu si paleta de tenis
                    0755 057282
                    11-Nov
                    TF
                    Odorheiu Secuiesc
                    Sfantu Gheorghe
                    Turneul Final 2017
                    ---
                      18-Nov
                      Oradea (Era Park)
                      Cupa CS TibClau
                      0747 278743
                      Campionat National Tineret
                      Campulung
                      Gheorgheni
                      18-Nov
                      M
                      Bucuresti
                      Memorialul George Vaduva
                      0740 250901
                      18-Nov
                      Gura Humorului
                      0749 475893
                      25-Nov
                      Topoloveni
                      0723 336455
                      25-Nov
                      Bistrita
                      Cupa `Winter Is Coming`
                      0748 143566
                      0740 511665
                      02-Dec
                      Suceava
                      Cupa Bucovinei
                      0742 127919
                      Bucuresti
                      02-Dec
                      Dumbravita
                      Cupa Emi TT & Papa Sam
                      0747 630959
                      09-Dec
                      Sibiu
                      Cupa Iernii
                      0723 856419
                      0747 297093
                      Cupa Romaniei
                      Tineret + Seniori
                      Arad
                      09-Dec
                      Braila
                      Pescarul AmaTur
                      0723 283701
                      0770 247688
                      16-Dec
                      Vintu de Jos
                      Cupa de VINt
                      0723 511024
                      16-Dec
                      Falticeni
                      Cupa Mos Craciun
                      0744 544610
                      16-Dec
                      Bucuresti
                      Pinguinul Vesel
                      0724 005554
                      23-Dec
                      Magia sarbatorilor de iarna
                      Ajunul Craciunului