Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2018
Zona
Localitate
counter turnee
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate
Denumire turneu
OrganizatoriTelefon Link
Forum
Turnee 2017
red-A, green-B, blue-A+
Competitii
FRTM
Observatii
06 Jan
Topoloveni
0723 336455
20383

13 Jan
Odorheiu Secuiesc
Cupa Fit Feel
0740 766087
0742 257995
20438
Cupa Romaniei Juniori I+II
Buzau

20 Jan
Oradea (PingPongMania)
Cupa PingPongMania
0722 858837
20430

20 Jan
Viseu de Sus
Cupa Bradul Viseu de Sus - ed. a II-a
0742 067108
0753 706732
0748 143566
20448

27 Jan
Botosani
`Botosani - Prietenii stiu de ce ...` - Editia a II-a
0744 544024
---
---
---
20474
CN Echipe Juniori III - 11-12 ani
Dumbravita

27 Jan
Bucuresti (Top Tenis)
Cupa Unirii
27-28 ian
0774 420441
0721 225463
20484

27 Jan
Varset (Serbia)
Cupa Vârșeț
+38 160 7397788
---
20437

03 Feb
Sibiu
Cupa A&A - editia II-a
0723 856419
0747 297093
20518
CN Echipe Juniori II
Buzau

10 Feb
Oradea (King Pong)
Turneu `A`niversar #5
0744 138520
20564
CN Echipe Juniori I
Campulung

In colaborare cu Tibclau - Era Park

10 Feb
Medias
Tabara de Tenis de Masa
EMI-TT & ROMGAZ --- 10-11 feb
0747 630959
0740 092077
20567

270 km to Oradea

17 Feb
Cluj Napoca
Cupa Bamboo Table Tennis
0769 213974
0755 250791
20629

17 Feb
Dumbravita
Turneu `EMI-TT` & `Selgros`
0747 630959
0722 663121
20612

17 Feb
Targu Secuiesc
---
20586

24 Feb
A+
Braila
Turneu A+ `Magic Spin` - editia a III-a
24-25 feb
0723 283701
0770 247688
20557
CN Echipe RETUR
Campulung (SL-M) Dumbravita (SL-F) Bistrita (A-MF) Buzau (B-MF)

03 Mar
M
Arad
Memorialul Eugen Roman
0746 056622
0721 907017
CN Individual - Seniori
Buzau / Bucuresti

03 Mar
Bucuresti (Viva)
---

    03 Mar
    Suceava
    Cupa `Stefan cel Mare`
    0742 127919

    10 Mar
    Giurgiu
    Cupa ProTM
    0721 225463

    17 Mar
    Oradea (Era Park)
    Cupa CS TibClau
    0747 278743
    Cupa Bistrita - Memorialul Gheorghe Bozga - Juniori + Cadeti
    Bistrita

    17 Mar
    Topoloveni
    0723 336455

    17 Mar
    Bacau
    Cupa TT Bacau
    0742 910126
    0723 283701

    24 Mar
    Resita
    `Cupa Banatului Montan` editia a II-a
    ---
    ---
    ---
    ---

    24 Mar
    Fieni
    Cupa `Cimentul Fieni`
    0722 534596

    31 Mar
    Targu Jiu
    Cupa `Coloana Infinitului`
    0748 204733
    0761 908272
    CNE Semifinale TUR - A, B, SL - 26 mar-1 apr
    diferite localitati

    31 Mar
    Slobozia
    ---
    CNE Semifinale RETUR - A, B, SL - 1-8 apr
    diferite localitati

    31 Mar
    Gura Humorului
    0749 475893

    07 Apr
    -
    Pastele Ortodox
      Cupa TOTAN COSTEL (Ind.)
      Medias

      14 Apr
      -
      WTTD - Amatur România
      Turnee B+ World Table Tennis Day 2018
        CN Individual - Juniori II
        Campulung

        14 Apr
        Dej
        Cupa Primaverii & Emi TT
        0748 352369
        0748 143566

        de reprogramat la Targu Lapus

        21 Apr
        Pitesti
        Simfonia Lalelelor
        0748 204733

        21 Apr
        Focsani
        Cupa Pro Aktiv
        0760 541264
        CN Individual - Juniori I
        Bistrita

        28 Apr
        Baicoi
        0723 062403
        Top 12 Individual Juniori III - 11-12 ani
        Medias

        28 Apr
        Piatra Neamt
        ---

        05 May
        Lugoj
        Turneu `Open 2018`
        0744 598884
        0721 907017
        Top 12 Individual Juniori II
        Medias

        05 May
        Valenii de Munte
        0766 454264

        250 km to Onesti

        05 May
        Onesti
        ---

        12 May
        Calarasi
        Cupa Dunarii
        0728 060409
        CN Echipe - Juniori III 8-10 ani
        Bistrita / Buzau

        12 May
        Ditrau
        Cupa Ditroit
        0755 868386

        12 May
        Botosani
        Cupa MAXIM - editia a V-a
        0744 544024

        data rezervata

        19 May
        Sibiu
        Cupa Aria - Editia a V-a
        0723 856419
        0747 297093

        19 May
        Ploiesti
        0729 096355

        250 km to Sibiu

        19 May
        Vatra Dornei
        0756 258169

        26 May
        Oravita
        Cupa Văii Carașului
        0768 445242
        ---
        CN Individual Juniori III 11-12 ani
        Dumbravita / Zalau

        26 May
        Panciu
        ---
        ---
        0760 541264

          26 May
          M
          Reghin
          Memorialul Dan Leorda
          0740 250901
          0741 908006

          02 Jun
          A+
          Ploiesti
          ---
          0723 062403
          0729 983041
          Top 12 Juniori I - 3-4 iun - Campulung

          CNE Finala TUR - Div A, B, SL
          diferite localitati

          09 Jun
          Aiud
          Cupa `Eu si Paleta de Tenis` - ed. a IV-a
          0755 057282
          0748 143566

          09 Jun
          Drobeta Tr Severin
          ---
          0748 204733

          09 Jun
          Iasi
          Cupa Rotaract - editia a II-a
          0742 167252

          16 Jun
          Dumbraveni
          0723 856419
          ---
          CNE Finala RETUR - Div. A, B, SL
          diferite localitati

          16 Jun
          Bucuresti (Top Tenis)
          0774 420441

          16 Jun
          Gura Humorului
          0749 475893

          23 Jun
          Arad
          0746 056622
          0721 907017
          Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
          Bistrita

          23 Jun
          Brasov
          0743 086313
          0753 529773

          23 Jun
          Suceava
          Cupa Sucevei
          0742 127919

          30 Jun
          Ramnicu Valcea
          0748 204733

          30 Jun
          Constanta
          0726 686175
          ---

          30 Jun
          Dej
          Cupa Somes
          0748 195368

          30 Jun
          Dumbravita
          0747 630959

          07 Jul
          A+
          Bistrita
          Cupa Ardealul
          0748 143566
          0740 511665

          14 Jul
          Bucuresti (Viva)
          ---

            14 Jul
            Deda
            Festivalul Vaii Muresului
            0745 869928
            0741 908006

            14 Jul
            Vatra Dornei
            Cupa Dornelor
            0756 258169

            132 km to Deda

            21 Jul
            Victoria
            0747 630959

            21 Jul
            Falticeni
            Zilele Orasului
            0744 544610

            28 Jul
            Oradea (PingPongMania)
            Cupa PingPongMania
            0722 858837
            Cupa Federatiei (Ind) Juniori III
            Campulung / Constanta

            28 Jul
            Calarasi
            0728 060409

            04 Aug
            Comanesti
            0745 361676

            11 Aug
            Cluj Napoca
            Cupa Politehnica
            ---
            0742 257995

            18 Aug
            Medias
            0747 630959

            25 Aug
            Ploiesti
            0729 096355
            Calificari Div. B
            Medias

            25 Aug
            M
            Reghin
            Memorialul Koos Gyula
            0745 869928
            0741 908006

            01 Sep
            R+
            Botosani
            Turneu A+ Regional - Zona 1
            0744 544610
            0744 544024
            CN Echipe TUR - Div. A
            Buzau

            01 Sep
            R+
            Braila
            Turneu A+ Regional - Zona 2
            0723 283701
            0760 541264
            0726 686175
            CN Echipe TUR - Div. B
            Bistrita

            01 Sep
            R+
            Bucuresti
            Turneu A+ Regional - Zona 3
            0745 340668
            CN Echipe TUR - Superliga - etapa I
            Bucuresti

            01 Sep
            R+
            Baicoi
            Turneu A+ Regional - Zona 4
            0723 062403

            01 Sep
            R+
            Topoloveni
            Turneu A+ Regional - Zona 5
            0723 336455
            0748 204733

            01 Sep
            R+
            Victoria
            Turneu A+ Regional - Zona 6
            0747 630959
            0753 529773
            0741 908006

            01 Sep
            R+
            Arad
            Turneu A+ Regional - Zona 7
            ---
            0746 056622

            01 Sep
            R+
            Aiud
            Turneu A+ Regional - Zona 8
            0755 057282
            0748 143566

            08 Sep
            Odorheiu Secuiesc
            0742 257995

            08 Sep
            Targu Jiu
            Cupa `Coloana Infinitului`
            0748 204733

            15 Sep
            Bucuresti (Top Tenis)
            0774 420441
            Cupa Romgaz (Ind) Juniori II + Juniori III 11-12 ani
            Medias

            15 Sep
            Targu Mures
            Cupa TT Concept Adial - editia a VIII-a
            0744 503789
            0749 332170

            Gura Humorului

            22 Sep
            Arad
            Cupa Aradului - editia a II-a
            0758 923908
            ---

            22 Sep
            Focsani
            Cupa Pro Aktiv
            0760 541264

            29 Sep
            A+
            Bucuresti
            0745 340668
            CN Individual - Juniori III 8-10 ani
            Campulung

            06 Oct
            Botosani
            Cupa de Toamna - editia a III-a
            0744 544024
            ---

            06 Oct
            Oravita
            Cupa Văii Carașului
            0768 445242
            ---

            06 Oct
            Baicoi
            Cupa Orasului Baicoi
            0723 062403

            06 Oct
            Cluj Napoca
            Cupa Municipiului Cluj Napoca
            ---
            0742 257995

            13 Oct
            Baia Mare
            0755 930518
            Cupa Romaniei - Juniori III 8-10 ani, 11-13 ani
            Zalau

            13 Oct
            Comanesti
            Cupa Brumarel
            0745 361676

            20 Oct
            Oradea (King Pong)
            Toamna Orădeană
            0744 138520

            20 Oct
            M
            Slobozia
            Memorialul Mihai Transmim
            ---

            27 Oct
            Resita
            `Cupa Banatului Montan` - editia a III-a
            ---
            ---
            ---
            ---
            CN Echipe TUR - Superliga - etapa II
            Dumbravita

            27 Oct
            Valenii de Munte
            0766 454264

            Bacau

            03 Nov
            TC
            -
            Turneul Campionilor 2018
            Medias || Sfantu Gheorghe || Bucuresti

              10 Nov
              Aiud
              Cupa `Eu si Paleta de Tenis` - ed. a V-a
              0755 057282
              0748 143566
              Top 12 - Juniori III -- 8-10 ani
              Constanta

              10 Nov
              Giurgiu
              Cupa ProTM
              0721 225463

              17 Nov
              Oradea (Era Park)
              Cupa CS TibClau
              0747 278743

              17 Nov
              M
              Bucuresti
              Memorialul George Vaduva
              CN Individual - Tineret
              Campulung

              24 Nov
              Fieni
              Cupa Orasului Fieni
              0722 534596
              0733 920481

              24 Nov
              Bistrita
              Cupa `Winter Is Coming`
              0748 143566
              0740 511665

              01 Dec
              Suceava
              Cupa Bucovinei - CENTENARUL UNIRII CU TARA
              0742 127919

              01 Dec
              Dumbravita
              0747 630959

              08 Dec
              Alba Iulia
              Cupa `Unirea 100`
              0723 511024
              0748 143566
              Top 12 - Seniori
              Bucuresti

              Gheorgheni

              15 Dec
              Sibiu
              Cupa Iernii
              0723 856419
              0747 297093
              Cupa Romaniei - Tineret + Seniori
              Buzau

              22 Dec
              Falticeni
              Turneu A `Jubiliar` - editia a XI-a
              0744 544610