Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2018
Zona
Localitate
counter turnee
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate
Denumire turneu
OrganizatoriTelefon Turnee 2017
red-A, green-B, blue-A+
Competitii
FRTM
Observatii
06 Jan
Topoloveni
0723 336455

13 Jan
Odorheiu Secuiesc
Cupa Fit Feel
0740 766087
0742 257995
Cupa Romaniei Juniori I+II
Buzau

20 Jan
Oradea (PingPongMania)
Cupa PingPongMania
0722 858837

20 Jan
Viseu de Sus
Cupa Bradul Viseu de Sus - ed. a II-a
0742 067108
0753 706732
0748 143566

27 Jan
Botosani
`Botosani - Prietenii stiu de ce ...` - Editia a II-a
0744 544024
---
---
---
CN Echipe Juniori III - 11-12 ani
Dumbravita

27 Jan
Bucuresti (Top Tenis)
Cupa Unirii
27-28 ian
0774 420441
0721 225463

27 Jan
Varset (Serbia)
Cupa Vârșeț
+38 160 7397788
---

03 Feb
Sibiu
Cupa A&A - editia II-a
0723 856419
0747 297093
CN Echipe Juniori II
Buzau

10 Feb
Oradea (King Pong)
Turneu `A`niversar #5
0744 138520
CN Echipe Juniori I
Campulung

10 Feb
Medias
Tabara de Tenis de Masa
EMI-TT & ROMGAZ --- 10-11 feb
0747 630959
0740 092077

270 km to Oradea

17 Feb
Cluj Napoca
Cupa Bamboo Table Tennis
0769 213974
0755 250791

17 Feb
Dumbravita
Turneu `EMI-TT` & `Selgros`
0747 630959
0722 663121

17 Feb
Targu Secuiesc
---

24 Feb
A+
Braila
Turneu A+ `Magic Spin` - editia a III-a
24-25 feb
0723 283701
0770 247688
CN Echipe RETUR
Campulung (SL-M) Dumbravita (SL-F) Bistrita (A-MF) Buzau (B-MF)

03 Mar
M
Arad
Memorialul Eugen Roman
0746 056622
0721 907017
CN Individual - Seniori
Buzau / Bucuresti

03 Mar
Bucuresti (Viva)
---

    03 Mar
    Suceava
    Cupa `Stefan cel Mare`
    0742 127919

    10 Mar
    Giurgiu
    Cupa ProTM
    0721 225463

    17 Mar
    Oradea (Era Park)
    Cupa CS TibClau
    0747 278743
    Cupa Bistrita - Memorialul Gheorghe Bozga - Juniori + Cadeti
    Bistrita

    17 Mar
    Bacau
    Cupa TT Bacau
    0742 910126
    0723 283701

    18 Mar
    Topoloveni
    0723 336455

    24 Mar
    Resita
    `Cupa Banatului Montan` editia a II-a
    ---
    ---
    ---
    ---

    24 Mar
    Fieni
    Cupa `Cimentul Fieni`
    0722 534596

    31 Mar
    Targu Jiu
    Cupa `Coloana Infinitului`
    0748 204733
    0761 908272
    CNE Semifinale TUR - A, B, SL - 26 mar-1 apr
    diferite localitati

    31 Mar
    Slobozia
    0722 259054
    CNE Semifinale RETUR - A, B, SL - 1-8 apr
    diferite localitati

    31 Mar
    Gura Humorului
    Turneu A `Dakiro Team`
    0749 475893

    07 Apr
    -
    Pastele Ortodox
      Cupa TOTAN COSTEL (Ind.)
      Medias

      14 Apr
      -
      WTTD - Amatur România - 06-15 apr
      Turnee B+ World Table Tennis Day 2018
        CN Individual - Juniori II
        Campulung

        21 Apr
        Pitesti
        Simfonia Lalelelor
        0748 204733

        21 Apr
        Focsani
        Cupa Pro Aktiv
        0760 541264
        CN Individual - Juniori I
        Bistrita

        28 Apr
        Piatra Neamt
        0740 697281
        0744 969987
        Top 12 Individual Juniori III
        Medias

        28 Apr
        Baile Herculane
        0721 269769
        0722 648467
        ---
        0726 610165

        05 May
        Lugoj
        Turneu `Open 2018`
        0744 598884
        0721 907017
        Top 12 Individual Juniori II
        Medias

        05 May
        Valenii de Munte
        0766 454264

        250 km to Onesti

        05 May
        Onesti
        ---

        05 May
        Viseu de Sus
        Cupa `Mocanita`
        0742 067108
        0748 143566
        ---

        12 May
        Baicoi
        0723 062403
        CN Echipe - Juniori III 8-10 ani
        Bistrita / Buzau

        260 km to Ditrau

        12 May
        Ditrau
        Cupa Ditroit
        0755 868386

        12 May
        Botosani
        Prietenii stiu de ce ... - editia a VI-a
        0744 544024
        ---
        ---

        19 May
        Sibiu
        Cupa Aria - Editia a V-a
        0723 856419
        0747 297093

        19 May
        Ploiesti
        0729 096355

        250 km to Sibiu

        19 May
        Vatra Dornei
        0756 258169

        26 May
        Oravita
        Cupa Văii Carașului
        0768 445242
        ---
        0775 369033
        CN Individual Juniori III 11-12 ani
        Dumbravita / Zalau

        26 May
        M
        Reghin
        Memorialul Dan Leorda
        0740 250901
        0741 908006

        02 Jun
        A+
        Ploiesti
        ---
        0723 062403
        0729 983041
        Top 12 Juniori I - 3-4 iun - Campulung

        CNE Finala TUR - Div A, B, SL
        diferite localitati

        09 Jun
        Aiud
        Cupa `Eu si Paleta de Tenis` - ed. a IV-a
        0755 057282
        0748 143566

        09 Jun
        Drobeta Tr Severin
        ---
        0748 204733

        16 Jun
        Dumbraveni
        0723 856419
        ---
        CNE Finala RETUR - Div. A, B, SL
        diferite localitati

        16 Jun
        Bucuresti (Top Tenis)
        0774 420441

        16 Jun
        Dumbravita
        0747 630959

        16 Jun
        Gura Humorului
        0749 475893

        16 Jun
        Tulcea
        0729 309155
        ---

        23 Jun
        Arad
        0746 056622
        0721 907017
        Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
        Bistrita

        23 Jun
        Brasov
        0743 086313
        0753 529773

        23 Jun
        Suceava
        Cupa Sucevei
        0742 127919

        30 Jun
        Ramnicu Valcea
        0748 204733

        30 Jun
        Constanta
        0726 686175
        ---

        30 Jun
        Dej
        Cupa Somes
        0748 195368

        30 Jun
        Sfantu Gheorghe
        0744 331777

        235 km to Rm. Valcea

        07 Jul
        A+
        Bistrita
        Cupa Ardealul
        0748 143566
        0740 511665

        14 Jul
        Bucuresti (Viva)
        ---

          14 Jul
          Vatra Dornei
          Cupa Dornelor
          0756 258169

          21 Jul
          Falticeni
          Zilele Orasului
          0744 544610

          21 Jul
          Giurgiu
          0721 225463

          28 Jul
          Deda
          Festivalul Vaii Muresului
          0745 869928
          0741 908006

          28 Jul
          Oradea (PingPongMania)
          Cupa PingPongMania
          0722 858837
          Cupa Federatiei (Ind) Juniori III
          Campulung / Constanta

          04 Aug
          Comanesti
          0745 361676

          04 Aug
          Agnita
          0766 293569

          11 Aug
          Cluj Napoca
          Cupa Politehnica
          ---
          0742 257995

          11 Aug
          Braila
          `Valurile Dunarii` - editia a VI-a
          0723 283701
          0770 247688

          18 Aug
          Medias
          0747 630959

          18 Aug
          Bucuresti (Sun Plaza)
          ---
          ---
          0745 340668

            25 Aug
            Ploiesti
            0729 096355
            Calificari Div. B
            Medias

            25 Aug
            M
            Reghin
            Memorialul Koos Gyula
            0745 869928
            0741 908006

            25 Aug
            Iasi
            0742 167252

            01 Sep
            R+
            Botosani
            Turneu A+ Regional - Zona 1
            0744 544610
            0744 544024
            CN Echipe TUR - Div. A
            Buzau

            01 Sep
            R+
            Braila
            Turneu A+ Regional - Zona 2
            0723 283701
            0760 541264
            0726 686175
            CN Echipe TUR - Div. B
            Bistrita

            01 Sep
            R+
            Bucuresti
            Turneu A+ Regional - Zona 3
            0745 340668
            CN Echipe TUR - Superliga - etapa I
            Bucuresti

            01 Sep
            R+
            Baicoi
            Turneu A+ Regional - Zona 4
            0723 062403

            01 Sep
            R+
            Topoloveni
            Turneu A+ Regional - Zona 5
            0723 336455
            0748 204733

            01 Sep
            R+
            Medias
            Turneu A+ Regional - Zona 6
            0747 630959
            0753 529773
            0741 908006

            01 Sep
            R+
            Arad
            Turneu A+ Regional - Zona 7
            ---
            0746 056622

            01 Sep
            R+
            Aiud
            Turneu A+ Regional - Zona 8
            0755 057282
            0748 143566

            08 Sep
            Odorheiu Secuiesc
            0742 257995

            08 Sep
            Targu Neamt
            `Zilele Orasului`
            0735 145480

            15 Sep
            Bucuresti (Top Tenis)
            0774 420441
            Cupa Romgaz (Ind) Juniori II + Juniori III 11-12 ani
            Medias

            15 Sep
            Targu Mures
            Cupa TT Concept Adial - editia a VIII-a
            0744 503789
            0749 332170

            15 Sep
            Putna
            `Cupa Putnei` - editia a II-a
            ---
            ---
            0744 544024

              22 Sep
              Arad
              Cupa Aradului - editia a II-a
              0758 923908
              ---

              22 Sep
              Focsani
              Cupa Pro Aktiv
              0760 541264

              22 Sep
              Curtea de Arges
              `Cupa Basarabilor`
              ---
              0748 204733

              29 Sep
              A+
              Bucuresti
              0745 340668
              CN Individual - Juniori III 8-10 ani
              Campulung

              06 Oct
              Botosani
              Cupa de Toamna - editia a III-a
              ---

              06 Oct
              Constanta
              0726 686175
              ---

              06 Oct
              Brasov
              0743 086313
              0753 529773

              13 Oct
              Targu Jiu
              Cupa `Coloana Infinitului`
              0761 908272
              Cupa Romaniei - Juniori III 8-10 ani, 11-13 ani
              Zalau

              13 Oct
              Baicoi
              Cupa Orasului Baicoi
              0723 062403

              13 Oct
              Comanesti
              Cupa Brumarel
              0745 361676

              20 Oct
              Oradea (King Pong)
              Toamna Orădeană
              0744 138520

              20 Oct
              M
              Slobozia
              Memorialul Mihai Transmim
              0722 259054

              20 Oct
              Targu Secuiesc
              ---

              27 Oct
              Resita
              `Cupa Banatului Montan` - editia a III-a
              ---
              ---
              ---
              ---
              CN Echipe TUR - Superliga - etapa II
              Dumbravita

              27 Oct
              Valenii de Munte
              0766 454264

              03 Nov
              TC
              Alba Iulia
              Turneul Campionilor 2018

              10 Nov
              Giurgiu
              Cupa ProTM
              0721 225463
              Top 12 - Juniori III -- 8-10 ani
              Constanta

              17 Nov
              Oradea (Era Park)
              Cupa CS TibClau
              0747 278743

              17 Nov
              M
              Bucuresti
              Memorialul George Vaduva
              CN Individual - Tineret
              Campulung

              17 Nov
              Viseu de Sus
              Cupa VASER - editia I-a
              0742 067108
              ---
              0753 706732

              24 Nov
              Fieni
              Cupa Orasului Fieni
              0722 534596
              0733 920481

              24 Nov
              Aiud
              Cupa `Eu si Paleta de Tenis` - ed. a V-a
              0755 057282
              0748 143566

              01 Dec
              Suceava
              Cupa Bucovinei - CENTENARUL UNIRII CU TARA
              0742 127919

              01 Dec
              Dumbravita
              0747 630959

              08 Dec
              Ploiesti (Tel George Jr)
              ---
              0729 096355
              Top 12 - Seniori
              Bucuresti

              08 Dec
              Gheorgheni
              Gheorgheni / Ditrau
              0755 868386

                15 Dec
                Sibiu
                Cupa Iernii
                0723 856419
                0747 297093
                Cupa Romaniei - Tineret + Seniori
                Buzau

                22 Dec
                Falticeni
                Turneu A `Jubiliar` - editia a XI-a
                0744 544610