Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2019
Zona
Localitate
Categorii
counter turnee
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate (link forum)
Denumire turneu
OrganizatoriTelefonCat Turnee 2018
red-A, green-B, blue-A+
Competitii FRTM
12 Jan
Topoloveni
`Cupa Top Arena`
0723 336455
E
O
A
I
19 Jan
Oradea (PingPongMania)
`Cupa PingPongMania` - editia a XXIX-a
0722 858837
E+O
A
I
19 - 20
Jan
Odorheiu Secuiesc
`Cupa Fit.Feel`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0740 766087
0742 257995
E
O
A
I
26 - 27
Jan
Bucuresti (Top Tenis)
`Cupa Unirii`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0774 420441
0721 225463
E
O
A
I
Cupa Romaniei (I) - Juniori I+II
26 - 28 ianBuzau
02 Feb
Suceava
`Cupa UPGRADE Suceava`
0742 127919
---
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori III 11-12 ani
01 - 03 febDumbravita
02 Feb
Slobozia
`Cupa CSM`
0722 259054
0723 283701
E
O
A
I
09 Feb
Lazarea (HR)
0755 868386
---
0742 257995
E+O
A+I
Campionat National (E) - Juniori II
09 - 11 febBuzau
16 - 17
Feb
Ploiesti (Tel George Jr)
`Cupa Tel George Junior`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0729 096355
0740 955416
E
O
A
I
23 - 24
Feb
Topoloveni
`Cupa Top Arena`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0723 336455
E
O
A
I
Div. A (M), B (M), A+B (F) - retur
22 - 24 febBistrita, Medias, Moinesti
SLG (M+F) - retur
19 - 22 febBuzau
02 - 03
Mar
Targoviste
`Cupa Muntenia`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0724 249253
0733 920481
0729 983041
0723 283701
E
O
A
I
Campionat National Individual - Seniori
01 - 03 marBuzau / Bucuresti
09 Mar
Sibiu
`A & A`
0723 856419
0747 297093
E
O
A+I
09 - 10
Mar
Giurgiu
`Cupa PRO TM`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0721 225463
E
O
A
I
16 - 17
Mar
Baicoi
Cupa `Paralela 45`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0723 062403
0729 983041
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori I
15 - 17 marCampulung
16 Mar
Resita
`Cupa Banatului Montan` - editia a IV-a
0729 919888
0726.487357
0745.531461
0745 769523
E
O
A
I
16 Mar
Botosani
`Campionii Suntem Noi`
0752 811 368
0752 811368
0757 251938.
E
O
A
I
16 Mar
Deda
`Cupa Primaverii` - editia I-a
0741 908006
0745 869928
0748 143566
E
O
A+I
23 - 24
Mar
Miercurea Ciuc
`Cupa Miercurea Ciuc`
Day1 - A, E
Day2 - I, O
0745 313446
0745 481288
0752 505353
0742 257995
E
O
A
I
23 - 24
Mar
Bucuresti (Chiajna)
`Cupa Doamna Chiajna`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
---
0745 340668
E
O
A
I
30 Mar
A+
Arad
`Memorialul Eugen Roman`
0746 056622
0726.487357
0721 907017
E
O
A
I
Cupa Bistrita (I+E) - Juniori+Cadeti
28 - 31 marBistrita
06 Apr
B
-
WTTD - Amatur Romania
Turnee B+ World Table Tennis Day 2019
    SLG, A, B - Semifinale - tur/retur
    01 - 14 aprDiverse localitati
    Campionat National (E) - Juniori III 8-10 ani
    05 - 07 aprBistrita/Buzau
    13 Apr
    Oradea (King Pong)
    Cupa `Spring Pong`
    0744 138520
    E
    O
    A
    I
    13 - 14
    Apr
    Fieni
    `Cupa Orasului Fieni`
    Day1 - E, O
    Day2 - A, I
    0722 534596
    E
    O
    A
    I
    13 Apr
    Piatra Neamt
    `Cupa Petrodava` - editia a IV-a
    0740 697281
    ---
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Targu Jiu
    `Coloana Infinitului`
    0761 908272
    0748 204733
    E
    O
    A
    I
    Campionat National (I) - Juniori II
    19 - 21 aprCampulung
    20 Apr
    Dej
    `Cupa Primaverii`
    0748 352369
    0748 195368
    0748 143566
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Focsani
    Cupa Pro Aktiv - editia a XII-a
    0760 541264
    E
    O
    A
    I
    27 Apr
    -
    Pastele Ortodox
      04 May
      Viseu de Sus
      `Cupa Mocanita` - editia a II-a
      0742 067108
      0748 143566
      E
      O
      A+I
      Campionat National (I) - Juniori I
      03 - 05 maiBistrita
      04 May
      Lugoj
      `Lugoj Open 2019`
      0744 598884
      E
      O
      A
      I
      04 May
      Valenii de Munte
      `Zilele Orasului`
      0766 454264
      E
      O
      A+I
      04 May
      Vorona
      `Cupa Portas` - editia I-a
      ---
      0744 544024
      E
      O
      A
      I
        11 May
        Oravita
        `Cupa Vaii Carasului` - editia a IV-a
        0768 445242
        0726.487357
        E
        O
        A+I
        Campionat National (I) - Juniori III 11-12 ani
        10 - 12 maiDumbravita
        11 May
        M
        Reghin
        Memorialul `Dan Leorda` - editia a XI-a
        0740 250901
        0741 908006
        0745 869928
        0748 143566
        E
        O
        A+I
        11 May
        Slobozia
        `Cupa CSM` - editia a II-a
        0722 259054
        E
        O
        A
        I
        18 - 19
        May
        Bucuresti (Top Tenis)
        `Cupa TTA`
        Day1 - E, O
        Day2 - A, I
        0774 420441
        E
        O
        A
        I
        SLG, A, B - Finale - tur/retur
        13 - 02 mai/iunDiverse localitati
        18 May
        Sibiu
        `Cupa Perpetuum Activ`
        0723 856419
        0747 297093
        E
        O
        A
        I
        18 May
        Drobeta Tr Severin
        0784 152052
        0748 204733
        E
        O
        A
        I
        18 May
        Comanesti
        `Cupa Ionut Iftimoaie`
        0745 626487
        ---
        ---
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Roman
        `Openul Romascan`
        ---
        0744 544610
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Ditrau
        `Cupa Ditroit` - editia a IV-a
        0755 868386
        ---
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Ramnicu Valcea
        0748 204733
        0753 363617
        E
        O
        A
        I
        01 - 02
        Jun
        A+
        Cheile Gradistei
        Memorialul `Ionut Nica`
        Day1 - E, O
        Day2 - A, I
        0722 315757
        0743 086313
        E
        O
        A
        I
          Top 12 Individual - Juniori III 11-12 ani
          01 - 02 iunZalau
          08 Jun
          Aiud
          `Cupa Eu si Paleta de Tenis` - editia a VI-a
          0755 057282
          0748 143566
          E
          O
          A
          I
          Top 12 Individual - Juniori I
          08 - 09 iunCampulung
          08 - 09
          Jun
          Ruse
          `Cupa Dunav`
          Day1 - E, I
          Day2 - O, A
          0721 225463
          ---
          E
          O
          A
          I
            15 - 16
            Jun
            Luncavita
            `Cupa Delta Dunarii` - editia a III-a
            Day1 - E, O
            Day2 - A, I
            0744 482488
            ---
            0729 309155
            E
            O
            A
            I
              Top 12 Individual - Juniori II
              15 - 16 iunConstanta
              15 - 16
              Jun
              Suceava
              `Cupa Sucevei` - editia a IV-a
              Day1 - E,O,A
              Day2 - I, D
              0742 127919
              E
              O
              A
              I
              15 Jun
              Ocna Sibiului
              `Cupa Lacurilor Sarate` - editia I-a
              ---
              ---
              0747 297093
                22 Jun
                A+
                Topoloveni / Pitesti
                Turneu A+ Zona 5
                0748 204733
                0723 336455
                E
                O
                A
                I
                  Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
                  20 - 23 iunPloiesti
                  29 Jun
                  Dej
                  `Cupa Somes` - editia a IX-a
                  0748 352369
                  0748 195368
                  0748 143566
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Cupa Federatiei (I) - Juniori III 9-11, 12 ani
                  28 - 30 iunZalau
                  29 Jun
                  Constanta
                  0726 686175
                  0727 789970
                  E
                  O
                  A+I
                  29 Jun
                  Gura Humorului
                  `Tabara Tenis de masa in Bucovina` - editia a VII-a
                  0749 475893
                  E
                  O
                  A
                  I
                  06 Jul
                  Targoviste
                  `Cupa Munteniei`
                  0724 249253
                  0733 920481
                  0729 983041
                  E+O
                  A
                  I
                  06 Jul
                  Deda
                  `Cupa Vaii Muresului` - editia a IX-a
                  0745 869928
                  0741 908006
                  E
                  O
                  A+I
                  13 Jul
                  Falticeni
                  `Ziua Orasului` - editia a XII-a
                  0744 544610
                  E
                  O
                  A
                  I
                  20 Jul
                  Teius
                  0755 057282
                  0748 143566
                  E
                  O
                  A+I
                  21 Jul
                  Bucuresti (Sun Plaza)
                  `SUN PLAZA`
                  ---
                  0745 340668
                  E
                  O
                  A
                  I
                  27 Jul
                  Oradea (PingPongMania)
                  `Cupa Pingpongmania` - editia a XXXII-a
                  0722 858837
                  E+O
                  A
                  I
                  27 Jul
                  Ploiesti
                  `Cupa Olimpia` - editia a II-a
                  0744 576977
                  0723 062403
                  0729 983041
                  E
                  O
                  A
                  I
                  03 Aug
                  Brasov
                  `Cupa de la Poalele Tampei`
                  0722 315757
                  0743 086313
                  E
                  O
                  A
                  I
                  10 Aug
                  Vatra Dornei
                  `Cupa Dornelor`
                  0756 258169
                  0744 544024
                  E
                  O
                  A
                  I
                  17 - 18
                  Aug
                  A+
                  Bacau
                  `Cupa TT Bacau` - editia a X-a
                  Day1 - E, O
                  Day2 - A, I
                  0742 910126
                  0743 205249
                  ---
                  0723 283701
                  ---
                  E
                  O
                  A
                  I
                  24 Aug
                  Piatra Neamt
                  `Cupa Kamarad` - editia I-a
                  0740 697281
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Concurs national calificare div B - Seniori
                  24 - 25 augCampulung
                  31 Aug
                  Deda
                  `Memorialul KOOS GYULA` - editia a XI-a
                  0741 908006
                  0745 869928
                  E
                  O
                  A+I
                  31 Aug
                  Bistrita
                  `BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2019`
                  ---
                  0748 143566
                  Echipe
                  07 Sep
                  R+
                  Botosani
                  `Ziua Nationala Amatur` - Zona 1
                  Cupa Portas
                  ---
                  0744 544024
                  E
                  O
                  A
                  I
                  07 Sep
                  R+
                  Luncavita
                  `Ziua Nationala Amatur` - Zona 2
                  Cupa AEGYSSUS
                  0744 482488
                  ---
                  0729 309155
                  0723 283701
                  E
                  O
                  A
                  I
                    07 - 08
                    Sep
                    R+
                    Bucuresti (Top Tenis)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 3
                    Day1 - O, A
                    Day2 - E, I
                    0774 420441
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Ploiesti (Tel George Jr)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 4
                    Cupa TelGeorge Jr
                    0740 955416
                    0729 096355
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Ramnicu Valcea
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 5
                    0753 363617
                    0748 204733
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Lazarea (HR)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 6
                    Cupa Ditroit
                    0755 868386
                    ---
                    0742 257995
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Resita
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 7
                    0729 919888
                    0726.487357
                    0745.531461
                    0745 769523
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Aiud
                    Turneu A+ Regional - Zona 8
                    0755 057282
                    0748 143566
                    E
                    O
                    A
                    I
                    14 - 15
                    Sep
                    Bucuresti (Top Tenis)
                    Turneu A-niversar - 9 ani
                    `A New Beginning`
                    Day1 - O, A
                    Day2 - E, I
                    0774 420441
                    E
                    O
                    A
                    I
                    14 - 15
                    Sep
                    Targu Mures
                    `Cupa TT Concept Adial` - editia a IX-a
                    Day1 - E, O
                    Day2 - A, I
                    0744 503789
                    0749 332170
                    E
                    O
                    A
                    I
                    21 Sep
                    -
                      21 Sep
                      Focsani
                      Cupa de toamna - TT Focsani - editia a XIII-a
                      0760 541264
                      E
                      O
                      A
                      I
                      21 Sep
                      Arad
                      `Cupa Aradului` - editia a III-a
                      0758 923908
                      0749 244202
                      0726.487357
                      E
                      O
                      A
                      I
                      28 Sep
                      Bucuresti (Viva)
                      ---
                      E
                      O
                      A
                      I
                        Campionat National (I) - Juniori III 8-10 ani
                        27 - 29 sepBistrita / Campulung
                        28 Sep
                        Odorheiu Secuiesc
                        `Cupa Fit.Feel`
                        0740 766087
                        0742 257995
                        E+O
                        A+I
                        28 - 29
                        Sep
                        Simeria
                        `Cupa CFR Simeria`
                        Day1 - A, I
                        Day2 - E, O
                        0745 394695
                        0726.487357
                        E
                        O
                        A
                        I
                          28 Sep
                          Putna
                          `Cupa Putnei` - editia a III-a
                          ---
                          ---
                          E
                          O
                          A
                          I
                          05 Oct
                          Oravita
                          `Cupa Văii Carașului`, ediția a V-a
                          0768 445242
                          0726.487357
                          E
                          O
                          A+I
                          05 Oct
                          Baicoi
                          0723 062403
                          E
                          O
                          A+I
                          05 Oct
                          -
                            05 Oct
                            Dej
                            0748 352369
                            0748 195368
                            0748 143566
                            E
                            O
                            A
                            I
                            12 Oct
                            Oradea (King Pong)
                            0744 138520
                            E
                            O
                            A
                            I
                            Cupa Romaniei (I) - Juniori III 8-10, 11-12 ani
                            11 - 13 octZalau
                            12 Oct
                            Targu Jiu
                            Cupa `Coloana Infinitului`
                            0761 908272
                            E
                            O
                            A
                            I
                            12 Oct
                            Comanesti
                            `Cupa Brumarel`
                            0745 361676
                            12 Oct
                            Tulcea
                            0729 309155
                            E
                            O
                            A
                            I
                            19 Oct
                            Slobozia
                            0722 259054
                            E
                            O
                            A
                            I
                            Div. A (M+F), B (F) - tur
                            17 - 20 octBistrita, Moinesti
                            19 Oct
                            Resita
                            `Cupa Banatului Montan`, ediția a V-a
                            0729 919888
                            0726.487357
                            0745.531461
                            E
                            O
                            A
                            I
                            19 Oct
                            Viseu de Sus
                            0742 067108
                            E
                            O
                            A+I
                            19 Oct
                            Targu Secuiesc
                            ---
                            E
                            O
                            A
                            I
                            26 Oct
                            Aiud
                            0755 057282
                            0748 143566
                            E
                            O
                            A+I
                            Div. B (M) - tur
                            22 - 24 octBuzau
                            26 Oct
                            Valenii de Munte
                            0766 454264
                            E
                            O
                            A+I
                            02 Nov
                            TC
                            Targu Jiu
                            Turneul Campionilor 2019
                            0761 908272
                            0748 204733
                            E
                            O
                            A
                            I
                            SLG (M+F) - tur
                            01 - 04 novBuzau
                            09 - 10
                            Nov
                            Fieni
                            Day1 - ?
                            Day2 - ?
                            0722 534596
                            E
                            O
                            A
                            I
                            Top 12 Individual - Juniori III 8-10 ani
                            09 - 10 novConstanta
                            09 Nov
                            Sovata
                            E
                            O
                            A
                            I
                              16 Nov
                              Giurgiu
                              Cupa Pro TM
                              0721 225463
                              E+O
                              A
                              I
                              TOP 12 individual - Seniori
                              16 - 17 novIzvorani
                              16 Nov
                              Miercurea Ciuc
                              0745 313446
                              0745 481288
                              0752 505353
                              0742 257995
                              E
                              O
                              A
                              I
                              16 Nov
                              M
                              Apahida
                              Memorialul `Paneth Farkas`
                              0740 320255
                              0744 557647
                              0748 143566
                              E
                              O
                              A
                              I
                                23 Nov
                                Sibiu
                                0723 856419
                                0747 297093
                                E
                                O
                                A+I
                                30 Nov
                                Suceava
                                Cupa Bucovinei
                                0742 127919
                                30 Nov
                                Alba Iulia
                                Cupa `Unirea 101`
                                0723 511024
                                0748 143566
                                E
                                O
                                A
                                I
                                30 Nov
                                Bucuresti (Sun Plaza)
                                Cupa Unirii
                                ---
                                ---
                                E
                                O
                                A
                                I
                                07 Dec
                                Ploiesti (Tel George Jr)
                                0729 096355
                                E
                                O
                                A
                                I
                                Cupa Romaniei (I) - Tineret+Seniori
                                06 - 08 decArad
                                07 Dec
                                Ditrau
                                0755 868386
                                E
                                O
                                A
                                I
                                14 Dec
                                Topoloveni
                                0723 336455
                                E
                                O
                                A
                                I
                                Campionat National (I) - Tineret
                                13 - 15 decCampulung
                                14 Dec
                                Falticeni
                                Turneu A `Jubiliar` - editia a XII-a
                                0744 544610
                                E
                                O
                                A
                                I