Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2019
Zona
Localitate
counter turnee
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate (link forum)
Denumire turneu
OrganizatoriTelefon Turnee 2018
red-A, green-B, blue-A+
Competitii FRTM
12 Jan
Topoloveni
0723 336455
19 Jan
Oradea (PingPongMania)
Cupa PingPongMania
0722 858837
19 Jan
Odorheiu Secuiesc
Cupa FitFeel
0740 766087
0742 257995
26 Jan
Bucuresti (Top Tenis)
`Cupa Unirii`
0774 420441
0721 225463
Cupa Romaniei (I) - Juniori I+II
25 - 27 ianBuzau
02 Feb
Suceava
Cupa `UPGRADE Suceava`
0742 127919
---
Campionat National (E) - Juniori III 11-12 ani
01 - 03 febDumbravita
02 Feb
Slobozia
`Cupa CSM`
0722 259054
0723 283701
09 Feb
Lazarea (HR)
0755 868386
---
0742 257995
Campionat National (E) - Juniori II
08 - 10 febBuzau
16 Feb
Ploiesti (Tel George Jr)
0729 096355
23 Feb
Rezervat A+
SLG (M+F), A (M), B (M), A+B (F) - retur
21 - 24 feb
Buzau, Bistrita, Medias, Moinesti
02 Mar
Targoviste
Cupa Munteniei
Campionat National Individual - Seniori
01 - 03 marBuzau / Bucuresti
09 Mar
Sibiu
0723 856419
0747 297093
09 Mar
Giurgiu
Cupa Pro TM
0721 225463
16 Mar
Baicoi
0723 062403
Campionat National (E) - Juniori I
15 - 17 marCampulung
16 Mar
Resita
---
---
---
16 Mar
Botosani
0752 811 368
23 Mar
Teius
0755 057282
23 Mar
Bucuresti (Viva)
---
    30 Mar
    A+
    Arad
    0746 056622
    Cupa Bistrita (I+E) - Juniori+Cadeti
    28 - 31 marBistrita
    06 Apr
    -
    WTTD - Amatur Romania
    Turnee B+ World Table Tennis Day 2019
      SLG, A, B - Semifinale - tur/retur
      01 - 14 aprDiverse localitati
      Campionat National (E) - Juniori III 8-10 ani
      05 - 07 aprBistrita/Buzau
      13 Apr
      Oradea (King Pong)
      0744 138520
      13 Apr
      Fieni
      0722 534596
      13 Apr
      Piatra Neamt
      0740 697281
      0744 969987
      13 Apr
      Targu Jiu
      Cupa `Coloana Infinitului`
      0761 908272
      20 Apr
      Dej
      0748 352369
      0748 195368
      Campionat National (I) - Juniori II
      19 - 21 aprCampulung
      20 Apr
      Focsani
      Cupa Pro Aktiv
      0760 541264
      27 Apr
      -
      Pastele Ortodox
        04 May
        Viseu de Sus
        0742 067108
        Campionat National (I) - Juniori I
        03 - 05 maiBistrita
        04 May
        Lugoj
        0744 598884
        04 May
        Valenii de Munte
        0766 454264
        04 May
        Botosani
        11 May
        Oravita
        0768 445242
        ---
        Campionat National (I) - Juniori III 11-12 ani
        10 - 12 maiDumbravita
        11 May
        Reghin
        0741 908006
        0745 869928
        11 May
        Slobozia
        0722 259054
        18 May
        Bucuresti (Viva)
        ---
          SLG, A, B - Finale - tur/retur
          13 - 02 mai/iunDiverse localitati
          18 May
          Sibiu
          0723 856419
          0747 297093
          18 May
          Drobeta Tr Severin
          ---
          0748 204733
          25 May
          Calarasi
          0728 060409
          25 May
          Ditrau
          0755 868386
          25 May
          Ramnicu Valcea
          0748 204733
          01 Jun
          A+
          Brasov
          0753 529773
          0743 086313
          Top 12 Individual - Juniori III 11-12 ani
          01 - 02 iunZalau
          08 Jun
          Aiud
          0755 057282
          Top 12 Individual - Juniori I
          08 - 09 iunCampulung
          08 Jun
          Giurgiu
          Cupa Pro TM
          0721 225463
          15 Jun
          Arad
          0746 056622
          Top 12 Individual - Juniori II
          15 - 16 iunConstanta
          15 Jun
          Bucuresti (Top Tenis)
          0774 420441
          15 Jun
          Suceava
          Cupa Sucevei
          0742 127919
          15 Jun
          Dumbraveni
          0723 856419
          ---
          22 Jun
          A+
          Topoloveni / Pitesti
          0748 204733
          0723 336455
            Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
            20 - 23 iunPloiesti
            29 Jun
            Dej
            0748 352369
            0748 195368
            Cupa Federatiei (I) - Juniori III 9-11, 12 ani
            28 - 30 iunZalau
            29 Jun
            Constanta
            0726 686175
            ---
            06 Jul
            Rezervat A+
            13 Jul
            Deda
            Festivalul Vaii Muresului
            0745 869928
            0741 908006
            20 Jul
            Falticeni
            Zilele Orasului
            0744 544610
            20 Jul
            Bucuresti (Sun Plaza)
            ---
            ---
            27 Jul
            Oradea (PingPongMania)
            Cupa PingPongMania
            0722 858837
            27 Jul
            Ploiesti (Indoor)
            ---
            03 Aug
            Brasov
            0753 529773
            0743 086313
            10 Aug
            Rezervat A+
            17 Aug
            Vatra Dornei
            0756 258169
            24 Aug
            Reghin
            0741 908006
            0745 869928
            Concurs national calificare div B - Seniori
            24 - 25 augMedias
            31 Aug
            M
            Cluj Napoca
            Memorialul `Paneth Farkas`
            ---
            07 Sep
            R+
            Botosani
            Turneu A+ Regional - Zona 1
            07 Sep
            R+
            Turneu A+ Regional - Zona 2
            07 Sep
            R+
            Turneu A+ Regional - Zona 3
            07 Sep
            R+
            Fieni
            Turneu A+ Regional - Zona 4
            07 Sep
            R+
            Ramnicu Valcea
            Turneu A+ Regional - Zona 5
            07 Sep
            R+
            Ditrau - Lazarea
            Turneu A+ Regional - Zona 6
              07 Sep
              R+
              Resita
              Turneu A+ Regional - Zona 7
              ---
              ---
              ---
              07 Sep
              R+
              Aiud
              Turneu A+ Regional - Zona 8
              14 Sep
              Bucuresti (Top Tenis)
              Turneu Aniversar
              0774 420441
              14 Sep
              Targu Mures
              0744 503789
              0749 332170
              21 Sep
              Focsani
              Cupa Pro Aktiv
              0760 541264
              21 Sep
              Arad
              0758 923908
              0749 244202
              21 Sep
              Fieni
              0722 534596
              28 Sep
              Bucuresti (Viva)
              ---
                Campionat National (I) - Juniori III 8-10 ani
                27 - 29 sepBistrita / Campulung
                28 Sep
                Odorheiu Secuiesc
                Cupa FitFeel
                0740 766087
                0742 257995
                05 Oct
                Oravita
                0768 445242
                ---
                05 Oct
                Baicoi
                0723 062403
                05 Oct
                Botosani
                Cupa de Toamna
                0752 811 368
                05 Oct
                Dej
                0748 352369
                0748 195368
                12 Oct
                Oradea (King Pong)
                0744 138520
                Cupa Romaniei (I) - Juniori III 8-10, 11-12 ani
                11 - 13 octZalau
                12 Oct
                Brasov
                0753 529773
                0743 086313
                12 Oct
                Targu Jiu
                Cupa `Coloana Infinitului`
                0761 908272
                19 Oct
                Slobozia
                0722 259054
                SLG (M+F), A (M), B (M), A+B (F) - tur
                17 - 20 oct
                Buzau, Bistrita, Medias, Moinesti
                19 Oct
                Resita
                ---
                ---
                ---
                19 Oct
                Targu Secuiesc
                ---
                26 Oct
                Aiud
                0755 057282
                26 Oct
                Valenii de Munte
                0766 454264
                26 Oct
                Piatra Neamt
                0740 697281
                0744 969987
                02 Nov
                02 Nov
                Giurgiu
                Cupa Pro TM
                0721 225463
                09 Nov
                TC
                -
                Turneul Campionilor 2019
                  Top 12 Individual - Juniori III 8-10 ani
                  09 - 10 novConstanta
                  16 Nov
                  Viseu de Sus
                  0742 067108
                  TOP 12 individual - Seniori
                  16 - 17 novIzvorani
                  23 Nov
                  Sibiu
                  0723 856419
                  0747 297093
                  30 Nov
                  Suceava
                  Cupa Bucovinei
                  0742 127919
                  30 Nov
                  Alba Iulia
                  Cupa `Unirea 101`
                  0723 511024
                  30 Nov
                  Bucuresti (Sun Plaza)
                  Cupa Unirii
                  ---
                  ---
                  07 Dec
                  Ploiesti (Tel George Jr)
                  0729 096355
                  Cupa Romaniei (I) - Tineret+Seniori
                  06 - 08 decArad
                  07 Dec
                  Ditrau
                  0755 868386
                  14 Dec
                  Topoloveni
                  0723 336455
                  Campionat National (I) - Tineret
                  13 - 15 decCampulung
                  21 Dec
                  Falticeni
                  Turneu A `Jubiliar` - editia a XII-a
                  0744 544610