Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2019
Zona
Localitate
Categorii
counter turnee
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate (link forum)
Denumire turneu
OrganizatoriTelefonCat Turnee 2018
red-A, green-B, blue-A+
Competitii FRTM
12 Jan
Topoloveni
0723 336455
E
O
A
I
19 Jan
Oradea (PingPongMania)
Cupa PingPongMania
0722 858837
E+O
A
I
19 - 20
Jan
Odorheiu Secuiesc
Cupa FitFeel
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0740 766087
0742 257995
E
O
A
I
26 - 27
Jan
Bucuresti (Top Tenis)
`Cupa Unirii`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0774 420441
0721 225463
E
O
A
I
Cupa Romaniei (I) - Juniori I+II
26 - 28 ianBuzau
02 Feb
Suceava
Cupa `UPGRADE Suceava`
0742 127919
---
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori III 11-12 ani
01 - 03 febDumbravita
02 Feb
Slobozia
`Cupa CSM`
0722 259054
0723 283701
E
O
A
I
09 Feb
Lazarea (HR)
0755 868386
---
0742 257995
E+O
A+I
Campionat National (E) - Juniori II
09 - 11 febBuzau
16 - 17
Feb
Ploiesti (Tel George Jr)
`Cupa Tel George Junior`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0729 096355
0740 955416
E
O
A
I
23 - 24
Feb
Topoloveni
`Cupa Top Arena`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0723 336455
E
O
A
I
Div. A (M), B (M), A+B (F) - retur
22 - 24 febBistrita, Medias, Moinesti
SLG (M+F) - retur
19 - 22 febBuzau
02 - 03
Mar
Targoviste
`Cupa Munteniei`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0724 249253
0733 920481
0729 983041
0723 283701
E
O
A
I
Campionat National Individual - Seniori
01 - 03 marBuzau / Bucuresti
09 Mar
Sibiu
Cupa `A & A`
0723 856419
0747 297093
E
O
A+I
09 - 10
Mar
Giurgiu
Cupa Pro TM
Day1 - E, O
Day2 - A, I
0721 225463
E
O
A
I
16 - 17
Mar
Baicoi
Cupa `Paralela 45`
Day1 - A, I
Day2 - E, O
0723 062403
0729 983041
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori I
15 - 17 marCampulung
16 Mar
Resita
`Cupa Banatului Montan` - editia a IV-a
0729 919888
0726.487357
0745.531461
0745 769523
E
O
A
I
16 Mar
Botosani
`Campionii Suntem Noi`
0752 811 368
0752 811368
0757 251938.
E
O
A
I
16 Mar
Deda
`Cupa Primaverii` - editia I-a
0741 908006
0745 869928
0748 143566
E
O
A+I
23 - 24
Mar
Miercurea Ciuc
`Cupa Miercurea Ciuc`
Day1 - A, E
Day2 - I, O
0745 313446
0745 481288
0752 505353
0742 257995
E
O
A
I
23 - 24
Mar
Bucuresti (Chiajna)
`Cupa Viva Shop - AmaTuR`
Day1 - E, O
Day2 - A, I
---
0745 340668
E
O
A
I
30 Mar
A+
Arad
`Memorialul Eugen Roman`
0746 056622
0726.487357
0721 907017
E
O
A
I
Cupa Bistrita (I+E) - Juniori+Cadeti
28 - 31 marBistrita
06 Apr
B
-
WTTD - Amatur Romania
Turnee B+ World Table Tennis Day 2019
    SLG, A, B - Semifinale - tur/retur
    01 - 14 aprDiverse localitati
    Campionat National (E) - Juniori III 8-10 ani
    05 - 07 aprBistrita/Buzau
    13 Apr
    Oradea (King Pong)
    Cupa `Spring Pong`
    0744 138520
    E
    O
    A
    I
    13 - 14
    Apr
    Fieni
    `Cupa Orasului Fieni`
    Day1 - E, O
    Day2 - A, I
    0722 534596
    E
    O
    A
    I
    13 Apr
    Piatra Neamt
    `Cupa Petrodava` - editia a IV-a
    0740 697281
    ---
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Targu Jiu
    Cupa `Coloana Infinitului`
    0761 908272
    0748 204733
    E
    O
    A
    I
    Campionat National (I) - Juniori II
    19 - 21 aprCampulung
    20 Apr
    Dej
    `Cupa Primaverii`
    0748 352369
    0748 195368
    0748 143566
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Focsani
    Cupa Pro Aktiv - editia a XII-a
    0760 541264
    E
    O
    A
    I
    27 Apr
    -
    Pastele Ortodox
      04 May
      Viseu de Sus
      `Cupa Mocanita` - editia a II-a
      0742 067108
      0748 143566
      E
      O
      A+I
      Campionat National (I) - Juniori I
      03 - 05 maiBistrita
      04 May
      Lugoj
      `Lugoj Open 2019`
      0744 598884
      E
      O
      A
      I
      04 May
      Valenii de Munte
      `Zilele Orasului`
      0766 454264
      E
      O
      A+I
      04 May
      Botosani
      `Cupa Portas` - editia I-a
      ---
      0744 544024
      E
      O
      A
      I
      11 May
      Oravita
      `Cupa Văii Carașului` - ediția a IV-a
      0768 445242
      0726.487357
      E
      O
      A+I
      Campionat National (I) - Juniori III 11-12 ani
      10 - 12 maiDumbravita
      11 May
      Reghin
      0741 908006
      0745 869928
      0748 143566
      E
      O
      A+I
      11 May
      Slobozia
      0722 259054
      E
      O
      A
      I
      18 May
      Bucuresti (Viva)
      ---
      E
      O
      A
      I
        SLG, A, B - Finale - tur/retur
        13 - 02 mai/iunDiverse localitati
        18 May
        Sibiu
        0723 856419
        0747 297093
        E
        O
        A+I
        18 May
        Drobeta Tr Severin
        ---
        0748 204733
        E
        O
        A
        I
        18 May
        Comanesti
        25 May
        Calarasi
        0728 060409
        E
        O
        A+I
        25 May
        Ditrau
        0755 868386
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Ramnicu Valcea
        0748 204733
        E
        O
        A
        I
        01 - 02
        Jun
        A+
        Brasov
        Turneu A+ Zona 6
        Day1 - E, O
        Day2 - A, I
        0753 529773
        0743 086313
        E
        O
        A
        I
        Top 12 Individual - Juniori III 11-12 ani
        01 - 02 iunZalau
        08 Jun
        Aiud
        0755 057282
        0748 143566
        E+O
        A+I
        Top 12 Individual - Juniori I
        08 - 09 iunCampulung
        08 Jun
        Giurgiu
        Cupa Pro TM
        0721 225463
        E+O
        A
        I
        15 Jun
        Arad
        0746 056622
        E
        O
        A
        I
        Top 12 Individual - Juniori II
        15 - 16 iunConstanta
        15 Jun
        Bucuresti (Top Tenis)
        0774 420441
        E
        O
        A
        I
        15 Jun
        Suceava
        Cupa Sucevei
        0742 127919
        15 Jun
        Dumbraveni
        0723 856419
        ---
        22 Jun
        A+
        Topoloveni / Pitesti
        Turneu A+ Zona 5
        0748 204733
        0723 336455
        E
        O
        A
        I
          Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
          20 - 23 iunPloiesti
          29 Jun
          Dej
          0748 352369
          0748 195368
          0748 143566
          E+O
          A
          I
          Cupa Federatiei (I) - Juniori III 9-11, 12 ani
          28 - 30 iunZalau
          29 Jun
          Constanta
          0726 686175
          ---
          E
          O
          A+I
          06 Jul
          Targoviste
          E+O
          A
          I
          13 Jul
          Deda
          Festivalul Vaii Muresului
          0745 869928
          0741 908006
          E
          O
          A+I
          20 Jul
          Falticeni
          Zilele Orasului
          0744 544610
          E
          O
          A
          I
          20 Jul
          Bucuresti (Sun Plaza)
          ---
          ---
          E
          O
          A
          I
          20 Jul
          Teius
          0755 057282
          0748 143566
          E+O
          A+I
          27 Jul
          Oradea (PingPongMania)
          Cupa PingPongMania
          0722 858837
          E+O
          A
          I
          27 Jul
          Ploiesti
          0744 576977
          E
          O
          A
          I
          03 Aug
          Brasov
          0753 529773
          0743 086313
          E
          O
          A
          I
          10 Aug
          A+
          Bacau
          Turneu A+ Zona 1
          E
          O
          A
          I
          17 Aug
          Vatra Dornei
          0756 258169
          E
          O
          A
          I
          24 Aug
          Reghin
          0741 908006
          0745 869928
          E
          O
          A+I
          Concurs national calificare div B - Seniori
          24 - 25 augMedias
          31 Aug
          Bistrita
          `Road to Bistrita` - turneu pe echipe
          ---
          0748 143566
          Echipe
          07 Sep
          R+
          Botosani
          Turneu A+ Regional - Zona 1
          E
          O
          A
          I
          07 Sep
          R+
          -
          Turneu A+ Regional - Zona 2
          E
          O
          A
          I
            07 Sep
            R+
            Bucuresti
            Turneu A+ Regional - Zona 3
            E
            O
            A
            I
            07 Sep
            R+
            Ploiesti (Tel George Jr)
            Turneu A+ Regional - Zona 4
            0740 955416
            0729 096355
            E
            O
            A
            I
            07 Sep
            R+
            Ramnicu Valcea
            Turneu A+ Regional - Zona 5
            E
            O
            A
            I
            07 Sep
            R+
            Lazarea (HR)
            Turneu A+ Regional - Zona 6
            E
            O
            A
            I
            07 Sep
            R+
            Resita
            Turneu A+ Regional - Zona 7
            0729 919888
            0726.487357
            0745.531461
            E
            O
            A
            I
            07 Sep
            R+
            Aiud
            Turneu A+ Regional - Zona 8
            0755 057282
            0748 143566
            E
            O
            A
            I
            14 Sep
            Bucuresti (Top Tenis)
            Turneu Aniversar
            0774 420441
            E
            O
            A
            I
            14 Sep
            Targu Mures
            0744 503789
            0749 332170
            E
            O
            A
            I
            21 Sep
            M
            Cluj Napoca
            Memorialul `Paneth Farkas`
            ---
            0748 143566
            21 Sep
            Focsani
            Cupa Pro Aktiv
            0760 541264
            E
            O
            A
            I
            21 Sep
            Arad
            `Cupa Aradului`, ediția a III-a
            0758 923908
            0749 244202
            E
            O
            A
            I
            21 Sep
            Fieni
            0722 534596
            E
            O
            A
            I
            28 Sep
            Bucuresti (Viva)
            ---
            E
            O
            A
            I
              Campionat National (I) - Juniori III 8-10 ani
              27 - 29 sepBistrita / Campulung
              28 Sep
              Odorheiu Secuiesc
              Cupa FitFeel
              0740 766087
              0742 257995
              28 Sep
              Simeria
              0745 394695
              0726.487357
                05 Oct
                Oravita
                `Cupa Văii Carașului`, ediția a V-a
                0768 445242
                0726.487357
                E
                O
                A+I
                05 Oct
                Baicoi
                0723 062403
                E
                O
                A+I
                05 Oct
                Botosani
                Cupa de Toamna
                0752 811 368
                E
                O
                A
                I
                05 Oct
                Dej
                0748 352369
                0748 195368
                0748 143566
                E+O
                A
                I
                12 Oct
                Oradea (King Pong)
                0744 138520
                E
                O
                A
                I
                Cupa Romaniei (I) - Juniori III 8-10, 11-12 ani
                11 - 13 octZalau
                12 Oct
                Targu Jiu
                Cupa `Coloana Infinitului`
                0761 908272
                E
                O
                A
                I
                12 Oct
                Comanesti
                `Cupa Brumarel`
                0745 361676
                19 Oct
                Slobozia
                0722 259054
                E
                O
                A
                I
                SLG (M+F), A (M), B (M), A+B (F) - tur
                17 - 20 oct
                Buzau, Bistrita, Medias, Moinesti
                19 Oct
                Resita
                `Cupa Banatului Montan`, ediția a V-a
                0729 919888
                0726.487357
                0745.531461
                E
                O
                A
                I
                19 Oct
                Targu Secuiesc
                ---
                E
                O
                A
                I
                26 Oct
                Aiud
                0755 057282
                0748 143566
                E+O
                A+I
                26 Oct
                Valenii de Munte
                0766 454264
                E
                O
                A+I
                26 Oct
                Piatra Neamt
                0740 697281
                E
                O
                A
                I
                02 Nov
                Giurgiu
                Cupa Pro TM
                0721 225463
                E+O
                A
                I
                02 Nov
                Miercurea Ciuc
                0745 313446
                0745 481288
                0752 505353
                0742 257995
                E
                O
                A
                I
                09 Nov
                TC
                -
                Turneul Campionilor 2019
                E
                O
                A
                I
                  Top 12 Individual - Juniori III 8-10 ani
                  09 - 10 novConstanta
                  16 Nov
                  Viseu de Sus
                  0742 067108
                  E
                  O
                  A+I
                  TOP 12 individual - Seniori
                  16 - 17 novIzvorani
                  23 Nov
                  Sibiu
                  0723 856419
                  0747 297093
                  E
                  O
                  A+I
                  30 Nov
                  Suceava
                  Cupa Bucovinei
                  0742 127919
                  30 Nov
                  Alba Iulia
                  Cupa `Unirea 101`
                  0723 511024
                  0748 143566
                  E
                  O
                  A
                  I
                  30 Nov
                  Bucuresti (Sun Plaza)
                  Cupa Unirii
                  ---
                  ---
                  E
                  O
                  A
                  I
                  07 Dec
                  Ploiesti (Tel George Jr)
                  0729 096355
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Cupa Romaniei (I) - Tineret+Seniori
                  06 - 08 decArad
                  07 Dec
                  Ditrau
                  0755 868386
                  E
                  O
                  A
                  I
                  14 Dec
                  Topoloveni
                  0723 336455
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Campionat National (I) - Tineret
                  13 - 15 decCampulung
                  21 Dec
                  Falticeni
                  Turneu A `Jubiliar` - editia a XII-a
                  0744 544610
                  E
                  O
                  A
                  I