Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2019
Zona
Localitate
Categorii
counter turnee
Traffic 06 Dec
IP's: 11, Clicks: 19
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate (link forum)
Denumire turneu
OrganizatoriTelefonCat Turnee 2018
red-A, green-B, blue-A+
Competitii FRTM
12 Jan
Topoloveni
`Cupa Top Arena`
0723 336455
E
O
A
I
19 Jan
Oradea (PingPongMania)
`Cupa PingPongMania` - editia a XXIX-a
0722 858837
E+O
A
I
19 - 20
Jan
Odorheiu Secuiesc
`Cupa Fit.Feel`
1st day - A, I
2nd day - E, O
0740 766087
0742 257995
E
O
A
I
26 - 27
Jan
Bucuresti (Top Tenis)
`Cupa Unirii`
1st day - A, I
2nd day - E, O
0774 420441
0721 225463
E
O
A
I
Cupa Romaniei (I) - Juniori I+II
26 - 28 ianBuzau
02 Feb
Suceava
`Cupa UPGRADE Suceava`
0742 127919
---
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori III 11-12 ani
01 - 03 febDumbravita
02 Feb
Slobozia
`Cupa CSM`
0722 259054
0723 283701
E
O
A
I
09 Feb
Lazarea (HR)
0755 868386
0744 457583
0742 257995
E+O
A+I
Campionat National (E) - Juniori II
09 - 11 febBuzau
16 - 17
Feb
Ploiesti (Tel George Jr)
`Cupa Tel George Junior`
1st day - E, O
2nd day - A, I
0729 096355
0740 955416
E
O
A
I
23 - 24
Feb
Topoloveni
`Cupa Top Arena`
1st day - E, O
2nd day - A, I
0723 336455
E
O
A
I
Div. A (M), B (M), A+B (F) - retur
22 - 24 febBistrita, Medias, Moinesti
SLG (M+F) - retur
19 - 22 febBuzau
02 - 03
Mar
Targoviste
`Cupa Muntenia`
1st day - A, I
2nd day - E, O
0724 249253
0733 920481
0729 983041
0723 283701
E
O
A
I
Campionat National Individual - Seniori
01 - 03 marBuzau / Bucuresti
09 Mar
Sibiu
`A & A`
0723 856419
0747 297093
E
O
A+I
09 - 10
Mar
Giurgiu
`Cupa PRO TM`
1st day - E, O
2nd day - A, I
0721 225463
E
O
A
I
16 - 17
Mar
Baicoi
Cupa `Paralela 45`
1st day - A, I
2nd day - E, O
0723 062403
0729 983041
E
O
A
I
Campionat National (E) - Juniori I
15 - 17 marCampulung
16 Mar
Resita
`Cupa Banatului Montan` - editia a IV-a
0729 919888
0726.487357
0745.531461
0745 769523
E
O
A
I
16 Mar
Botosani
`Campionii Suntem Noi`
0752 811 368
0752 811368
0757 251938.
E
O
A
I
16 Mar
Deda
`Cupa Primaverii` - editia I-a
0741 908006
0745 869928
0748 143566
E
O
A+I
23 - 24
Mar
Miercurea Ciuc
`Cupa Miercurea Ciuc`
1st day - A, E
2nd day - I, O
0745 313446
0745 481288
0752 505353
0742 257995
E
O
A
I
23 - 24
Mar
Bucuresti (Chiajna)
`Cupa Doamna Chiajna`
1st day - E, O
2nd day - A, I
---
0745 340668
E
O
A
I
30 Mar
A+
M
Arad
`Memorialul Eugen Roman`
0746 056622
0726.487357
0721 907017
E
O
A
I
Cupa Bistrita (I+E) - Juniori+Cadeti
28 - 31 marBistrita
06 Apr
B
-
WTTD - Amatur Romania
Turnee B+ World Table Tennis Day 2019
    SLG, A, B - Semifinale - tur/retur
    01 - 14 aprDiverse localitati
    Campionat National (E) - Juniori III 8-10 ani
    05 - 07 aprBistrita/Buzau
    13 Apr
    Oradea (King Pong)
    Cupa `Spring Pong`
    0744 138520
    E
    O
    A
    I
    13 - 14
    Apr
    Fieni
    `Cupa Orasului Fieni`
    1st day - E, O
    2nd day - A, I
    0722 534596
    E
    O
    A
    I
    13 Apr
    Piatra Neamt
    `Cupa Petrodava` - editia a IV-a
    0740 697281
    ---
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Targu Jiu
    `Coloana Infinitului`
    0761 908272
    0748 204733
    E
    O
    A
    I
    Campionat National (I) - Juniori II
    19 - 21 aprCampulung
    20 Apr
    Dej
    `Cupa Primaverii`
    0748 352369
    0748 195368
    0748 143566
    E
    O
    A
    I
    20 Apr
    Focsani
    Cupa Pro Aktiv - editia a XII-a
    0760 541264
    E
    O
    A
    I
    27 Apr
    -
    Pastele Ortodox
      04 May
      Viseu de Sus
      `Cupa Mocanita` - editia a II-a
      0742 067108
      0748 143566
      E
      O
      A+I
      Campionat National (I) - Juniori I
      03 - 05 maiBistrita
      04 May
      Lugoj
      `Lugoj Open 2019`
      0744 598884
      E
      O
      A
      I
      04 May
      Valenii de Munte
      `Zilele Orasului`
      0766 454264
      E
      O
      A+I
      04 May
      Vorona
      `Cupa Portas` - editia I-a
      ---
      0744 544024
      E
      O
      A
      I
        11 May
        Oravita
        `Cupa Vaii Carasului` - editia a IV-a
        0768 445242
        0726.487357
        E
        O
        A+I
        Campionat National (I) - Juniori III 11-12 ani
        10 - 12 maiDumbravita
        11 May
        M
        Reghin
        Memorialul `Dan Leorda` - editia a XI-a
        0740 250901
        0741 908006
        0745 869928
        0748 143566
        E
        O
        A+I
        11 May
        Slobozia
        `Cupa CSM` - editia a II-a
        0722 259054
        E
        O
        A
        I
        18 - 19
        May
        Bucuresti (Top Tenis)
        `Cupa TTA`
        1st day - E, O
        2nd day - A, I
        0774 420441
        E
        O
        A
        I
        SLG, A, B - Finale - tur/retur
        13 - 02 mai/iunDiverse localitati
        18 May
        Sibiu
        `Cupa Perpetuum Activ`
        0723 856419
        0747 297093
        E
        O
        A
        I
        18 May
        Drobeta Tr Severin
        0784 152052
        0748 204733
        E
        O
        A
        I
        18 May
        Comanesti
        `Cupa Ionut Iftimoaie`
        0745 626487
        ---
        ---
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Roman
        `Openul Romascan`
        ---
        0744 544610
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Ditrau
        `Cupa Ditroit` - editia a IV-a
        0755 868386
        0744 457583
        E
        O
        A
        I
        25 May
        Ramnicu Valcea
        0748 204733
        0753 363617
        E
        O
        A
        I
        01 - 02
        Jun
        A+
        M
        Cheile Gradistei
        Memorialul `Ionut Nica`
        1st day - E, O
        2nd day - A, I
        0722 315757
        0743 086313
        E
        O
        A
        I
          Top 12 Individual - Juniori III 11-12 ani
          01 - 02 iunZalau
          08 Jun
          Aiud
          `Cupa Eu si Paleta de Tenis` - editia a VI-a
          0755 057282
          0748 143566
          E
          O
          A
          I
          Top 12 Individual - Juniori I
          08 - 09 iunCampulung
          08 - 09
          Jun
          Ruse
          `Cupa Dunav`
          1st day - E, I
          2nd day - O, A
          0721 225463
          ---
          E
          O
          A
          I
            15 - 16
            Jun
            Luncavita
            `Cupa Delta Dunarii` - editia a III-a
            1st day - E, O
            2nd day - A, I
            0744 482488
            ---
            0729 309155
            E
            O
            A
            I
              Top 12 Individual - Juniori II
              15 - 16 iunConstanta
              15 - 16
              Jun
              Suceava
              `Cupa Sucevei` - editia a IV-a
              1st day - E,O,A
              2nd day - I, D
              0742 127919
              E
              O
              A
              I
              15 Jun
              Ocna Sibiului
              `Cupa Lacurilor Sarate` - editia I-a
              ---
              ---
              0747 297093
                22 Jun
                A+
                Topoloveni / Pitesti
                Turneu A+ Zona 5
                0748 204733
                0723 336455
                E
                O
                A
                I
                  Paleta de Argint - Juniori III 8-10 ani
                  20 - 23 iunPloiesti
                  29 Jun
                  Dej
                  `Cupa Somes` - editia a IX-a
                  0748 352369
                  0748 195368
                  0748 143566
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Cupa Federatiei (I) - Juniori III 9-11, 12 ani
                  28 - 30 iunZalau
                  29 Jun
                  Constanta
                  0726 686175
                  0727 789970
                  E
                  O
                  A+I
                  29 Jun
                  Gura Humorului
                  `Tabara Tenis de masa in Bucovina` - editia a VII-a
                  0749 475893
                  E
                  O
                  A
                  I
                  06 Jul
                  Targoviste
                  `Cupa Munteniei`
                  0724 249253
                  0733 920481
                  0729 983041
                  E+O
                  A
                  I
                  06 Jul
                  Deda
                  `Cupa Vaii Muresului` - editia a IX-a
                  0745 869928
                  0741 908006
                  E
                  O
                  A+I
                  13 Jul
                  Falticeni
                  `Ziua Orasului` - editia a XII-a
                  0744 544610
                  E
                  O
                  A
                  I
                  20 Jul
                  Teius
                  0755 057282
                  0748 143566
                  E
                  O
                  A+I
                  21 Jul
                  Bucuresti (Sun Plaza)
                  `SUN PLAZA`
                  ---
                  0745 340668
                  E
                  O
                  A
                  I
                  27 Jul
                  Oradea (PingPongMania)
                  `Cupa Pingpongmania` - editia a XXXII-a
                  0722 858837
                  E+O
                  A
                  I
                  27 Jul
                  Ploiesti
                  `Cupa Olimpia` - editia a II-a
                  0744 576977
                  0723 062403
                  0729 983041
                  E
                  O
                  A
                  I
                  03 Aug
                  Brasov
                  `Cupa de la Poalele Tampei`
                  0722 315757
                  0743 086313
                  E
                  O
                  A
                  I
                  10 Aug
                  Vatra Dornei
                  `Cupa Dornelor`
                  0756 258169
                  0744 544024
                  E
                  O
                  A
                  I
                  17 - 18
                  Aug
                  A+
                  Bacau
                  `Cupa TT Bacau` - editia a X-a
                  1st day - E, O
                  2nd day - A, I
                  0742 910126
                  0743 205249
                  ---
                  0723 283701
                  ---
                  E
                  O
                  A
                  I
                  24 Aug
                  Piatra Neamt
                  `Cupa Kamarad` - editia I-a
                  0740 697281
                  E
                  O
                  A
                  I
                  Concurs national calificare div B - Seniori
                  24 - 25 augCampulung
                  31 Aug
                  M
                  Deda
                  `Memorialul KOOS GYULA` - editia a XI-a
                  0741 908006
                  0745 869928
                  E
                  O
                  A+I
                  31 Aug
                  Bistrita
                  `BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2019`
                  ---
                  0748 143566
                  Echipe
                  07 Sep
                  R+
                  Botosani
                  `Ziua Nationala Amatur` - Zona 1
                  Cupa Portas
                  ---
                  0744 544024
                  E
                  O
                  A
                  I
                  07 Sep
                  R+
                  Luncavita
                  `Ziua Nationala Amatur` - Zona 2
                  Cupa AEGYSSUS
                  0744 482488
                  ---
                  0729 309155
                  0723 283701
                  E
                  O
                  A
                  I
                    07 - 08
                    Sep
                    R+
                    Bucuresti (Top Tenis)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 3
                    1st day - O, A
                    2nd day - E, I
                    0774 420441
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Ploiesti (Tel George Jr)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 4
                    Cupa TelGeorge Jr
                    0740 955416
                    0729 096355
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Ramnicu Valcea
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 5
                    0753 363617
                    0748 204733
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Lazarea (HR)
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 6
                    Cupa Ditroit
                    0755 868386
                    0744 457583
                    0742 257995
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Resita
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 7
                    0729 919888
                    0726.487357
                    0745.531461
                    0745 769523
                    E
                    O
                    A
                    I
                    07 Sep
                    R+
                    Aiud
                    `Ziua Nationala Amatur` - Zona 8
                    0755 057282
                    0748 143566
                    E
                    O
                    A
                    I
                    14 - 15
                    Sep
                    Bucuresti (Top Tenis)
                    Turneu A-niversar - 9 ani
                    `A New Beginning`
                    1st day - O, A
                    2nd day - E, I
                    0774 420441
                    E
                    O
                    A
                    I
                    14 - 15
                    Sep
                    Targu Mures
                    `Cupa TT Concept Adial` - editia a IX-a
                    1st day - E, O
                    2nd day - A, I
                    0744 503789
                    0749 332170
                    E
                    O
                    A
                    I
                    21 Sep
                    Focsani
                    Cupa de toamna - TT Focsani - editia a XIII-a
                    0760 541264
                    E
                    O
                    A
                    I
                    21 Sep
                    Arad
                    `Cupa Aradului` - editia a III-a
                    0758 923908
                    0749 244202
                    0726.487357
                    E
                    O
                    A
                    I
                    28 Sep
                    Odorheiu Secuiesc
                    `Cupa Fit.Feel`
                    0740 766087
                    0742 257995
                    E+O
                    A+I
                    Campionat National (I) - Juniori III 8-10 ani
                    27 - 29 sepBistrita / Campulung
                    28 - 29
                    Sep
                    Simeria
                    `Cupa CFR Simeria`
                    1st day - A, I
                    2nd day - E, O
                    0745 394695
                    0726.487357
                    E
                    O
                    A
                    I
                      28 Sep
                      Putna
                      `Cupa Putnei` - editia a III-a
                      ---
                      ---
                      E
                      O
                      A
                      I
                      05 Oct
                      Oravita
                      `Cupa Vaii Carasului` - editia a V-a
                      0768 445242
                      0726.487357
                      E
                      O
                      A
                      I
                      05 Oct
                      Baicoi
                      `Cupa Old School`
                      0723 062403
                      E+O
                      A+I
                      05 Oct
                      Vorona
                      `Toamna la Vorona`
                      ---
                      ---
                      0744 544024
                        05 Oct
                        Dej
                        `Cupa de Toamna`
                        0748 352369
                        0748 195368
                        0748 143566
                        E
                        O
                        A
                        I
                        12 - 13
                        Oct
                        Oradea (King Pong)
                        `Toamna Oradeana`
                        1st day - E, O
                        2nd day - A, I
                        0744 138520
                        E
                        O
                        A
                        I
                        Cupa Romaniei (I) - Juniori III 8-10, 11-12 ani
                        11 - 13 octZalau
                        12 - 13
                        Oct
                        Topoloveni
                        `Cupa Top Arena`
                        1st day - A, I
                        2nd day - E, O
                        0723 336455
                        E
                        O
                        A
                        I
                        12 Oct
                        M
                        Comanesti
                        `Memorialul Nicusor Bulubasa` - editia I-a
                        0745 626487
                        ---
                        ---
                        E
                        O
                        A
                        I
                        12 Oct
                        Luncavita
                        `Cupa Borsului de Peste` - editia I-a
                        0744 482488
                        ---
                        0729 309155
                        E
                        O
                        A
                        I
                          19 Oct
                          Slobozia
                          `Cupa CSM` - editia a III-a
                          0722 259054
                          0723 283701
                          E
                          O
                          A
                          I
                          Div. A (M+F), B (F) - tur
                          17 - 20 octBistrita, Moinesti
                          19 Oct
                          Resita
                          `Cupa Banatului Montan` - editia a V-a
                          0729 919888
                          0726.487357
                          0745.531461
                          0745 769523
                          E
                          O
                          A
                          I
                          19 Oct
                          Viseu de Sus
                          `Cupa Vaser` - editia a II-a
                          0742 067108
                          ---
                          ---
                          ---
                          E
                          O
                          A+I
                          19 Oct
                          Targu Secuiesc
                          Editia a IV-a
                          ---
                          ---
                          0742 257995
                          E
                          O
                          A
                          I
                          26 Oct
                          Aiud
                          `Eu si Paleta de Tenis` - editia a VII-a
                          0755 057282
                          0748 143566
                          E
                          O
                          A
                          I
                          Div. B (M) - tur
                          22 - 24 octBuzau
                          26 Oct
                          Valenii de Munte
                          `Serbarile Toamnei`
                          0766 454264
                          0729 983041
                          E+O
                          A
                          I
                          02 Nov
                          TC
                          Targu Jiu
                          `Coloana Infinitului` - Turneul Campionilor 2019
                          0761 908272
                          ---
                          E
                          O
                          A
                          I
                          SLG (F) / SLG (M) - tur
                          01 - 04 / 03 - 05 novBuzau / Odorhei
                          09 - 10
                          Nov
                          Fieni
                          `Cupa Orasului Fieni`
                          1st day - E, O
                          2nd day - A, I
                          0722 534596
                          E
                          O
                          A
                          I
                          Top 12 Individual - Juniori III 8-10 ani
                          09 - 10 novConstanta
                          09 Nov
                          Sovata
                          `Cupa Sovata`
                          0747 115343
                          0755 868386
                          0744 457583
                          0742 257995
                          E
                          O
                          A
                          I
                            16 Nov
                            Miercurea Ciuc
                            `Cupa Miercurea Ciuc`
                            0745 313446
                            0745 481288
                            0752 505353
                            0742 257995
                            E
                            O
                            A
                            I
                            TOP 12 individual - Seniori
                            16 - 17 novIzvorani
                            16 - 17
                            Nov
                            M
                            Apahida
                            `Memorialul Paneth Farkas` - editia a VII-a
                            1st day - A, I
                            2nd day - E, O
                            0740 320255
                            0744 557647
                            0740 264046
                            0748 143566
                            E
                            O
                            A
                            I
                              23 - 24
                              Nov
                              M
                              Bucuresti (Top Tenis)
                              `Memorialul George Vaduva`
                              1st day - O, A
                              2nd day - E, I
                              0774 420441
                              E
                              O
                              A
                              I
                              23 Nov
                              Ilia (HD)
                              `Cupa Bastionul Rosu`
                              0729 641786
                              0729 512593
                              0726.487357
                              E
                              O
                              A
                              I
                                30 - 31
                                Nov
                                Suceava
                                `Cupa Bucovinei` - editia a IV-a
                                1st day - E, O, A
                                2nd day - I, D
                                0742 127919
                                E
                                O
                                A
                                I
                                30 Nov
                                Alba Iulia
                                `Cupa Unirii 101`
                                0723 511024
                                0747 630959
                                0748 143566
                                E
                                O
                                A
                                I
                                07 Dec
                                Sibiu
                                `Cupa Iernii` - editia a VI-a
                                ---
                                0747 297093
                                ---
                                E
                                O
                                A
                                I
                                Cupa Romaniei (I) - Tineret+Seniori
                                06 - 08 decArad
                                07 - 08
                                Dec
                                Ploiesti (Tel George Jr)
                                `Cupa Tel George Junior`
                                1st day - E, O
                                2nd day - A, I
                                0729 096355
                                E
                                O
                                A
                                I
                                07 Dec
                                Lazarea (HR)
                                `Cupa Mos Craciun`
                                0755 868386
                                0744 457583
                                E
                                O
                                A
                                I
                                07 - 08
                                Dec
                                Oradea (King Pong)
                                Turneu `Wi-King`
                                1st day - E, O
                                2nd day - A, I
                                0744 138520
                                E
                                O
                                A
                                I
                                14 - 15
                                Dec
                                Topoloveni
                                `Cupa Top Arena`
                                1st day - A, I
                                2nd day - E, O
                                0723 336455
                                E
                                O
                                A
                                I
                                Campionat National (I) - Tineret
                                13 - 15 decCampulung
                                14 Dec
                                Falticeni
                                `Cupa Mos Craciun`
                                0744 544610
                                E
                                O
                                A
                                I
                                14 Dec
                                Luncavita
                                `Cupa Iernii`
                                ---
                                0744 482488
                                0729 309155
                                E
                                O
                                A
                                I