Scroll To Top

AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Calendar 2020
Zona
Localitate
counter turnee
Traffic 28 Jan
IP's: 24, Clicks: 32
... click on a pie-slice to change the zone ...
... click on a donut-slice to select a place ...
DataLocalitate (link forum)
Denumire turneu
OrganizatoriTelefon Turnee 2019
red-A, green-B, blue-A+
Competitii FRTM
11 Jan
Victoria
`Paleta Veche` - editia a X-a
---
    18 Jan
    Lazarea
    `Cupa Bastionul`
    0755 868386
    0744 457583
    18 Jan
    Giurgiu
    `Cupa Dunarii`
    0722 137002
    18 Jan
    Dumbravita
    `EMi-TT` & GEWO-TT`
    ---
    25 Jan
    M
    Arad
    `Memorial Emil Prokopecz`
    ---
    ---
    0721 907017
    Cupa Romaniei (I) - Juniori I, II
    24 - 26 ianBuzau
    25 Jan
    Bucuresti
    `Cupa Unirii`
    0774 420441
    25 Jan
    Putna
    `Cupa de Iarna` - editia I-a
    ---
    0744 544610
    01 Feb
    Aiud
    `Cupa Eu si Paleta de Tenis` - editia a VIII-a
    0755 057282
    Campionatul National Echipe - Juniori III
    31 - 01 ian/febDumbravita
    01 Feb
    Topoloveni
    0723 336455
    08 Feb
    A+
    Slobozia
    `Cupa CSM` - Turneu A+ Zona 4
    0722 259054
    0723 283701
    Campionatul National Echipe - Juniori II
    07 - 09 febBuzau
    15 Feb
    Lazarea
    0755 868386
    0744 457583
    15 Feb
    Targoviste
    0724 249253
    0729 983041
    22 Feb
    Medias
    `Mini Tabara` Medias
    ---
    Campionatul National Echipe - Juniori I
    21 - 23 febCampulung
    29 Feb
    Oradea
    0744 138520
    Campionatul National Individual - Seniori
    28 - 01 feb/marBucuresti
    29 Feb
    Ploiesti (Tel George Jr)
    0729 096355
    29 Feb
    Sibiu

    248 km to Ploiesti --- OK

    0773 986558
    0757 618233
    0763 607729
    07 Mar
    Fieni
    0722 534596
    07 - 08
    Mar
    M
    Apahida
    `Memorialul Dorin Giurgiuca` - editia I-a
    1st day - -
    2nd day - -
    0740 320255
    0744 557647
    ---
    14 Mar
    M
    Arad
    Memorialul `Eugen Roman`
    0746 056622
    14 Mar
    Ocna Mures
    0755 057282
      14 Mar
      Suceava
      Cupa Upgrade
      0742 127919
      14 Mar
      Baicoi
      0723 062403
      0729 983041
      21 Mar
      Reghin
      `Cupa Primaverii`
      0741 908006
      0745 869928
      Campionatul National Echipe - Juniori III
      20 - 22 marBistrita
      21 Mar
      Bucuresti
      0774 420441
      21 Mar
      Drobeta Tr Severin
      0784 152052
      0747 304553
      28 Mar
      Resita
      0745 769523
      Cupa Bistrita (I+E) - Juniori+Cadeti
      26 - 29 marBistrita
      28 Mar
      Slobozia
      0722 259054
      28 Mar
      Dej
      `Cupa Primaverii`
      0748 352369
      0748 195368
      28 Mar
      Agnita

      213 km to Dej --- OK

      ---
      04 Apr
      B
      WTTD - Amatur Romania
      Turnee B+ World Table Tennis Day 2020
      Campionatul National Individual - Juniori II
      03 - 05 aprCampulung
      11 Apr
      Pastele Catolic
      Campionatul National Echipe - SLG, A, B
      07 - 10 aprBuzau, Bistrita Dumbravita, Moinesti
      11 Apr
      Ocna Sibiului
      0773 986558
      0757 618233
      0744 297241
      18 Apr
      Pastele Ortodox
      25 Apr
      A+
      Focsani
      Turneu A+ Zona 2
      0760 541264
      Campionatul National Echipe - SLG, A, B - semifinale
      23 - 06 apr/maidiverse localitati
      01 - 02
      May
      Targu Mures
      Butterfly, Turneu pe Echipe
      1st day - grupe
      2nd day - eliminatorii
      02 May
      Dumbravita
      ---
      02 May
      Galati
      0751 231275
      0723 283701
      09 May
      Lugoj
      0744 598884
      Campionatul National Individual - Juniori I
      07 - 09 maiBistrita
      09 May
      M
      Reghin
      Memorialul `Dan Leorda` - editia a XII-a
      0740 250901
      0741 908006
      09 May
      Valenii de Munte
      Serbarile Orasului
      0766 454264
      09 May
      Piatra Neamt
      0740 697281
      16 May
      Oradea
      0744 138520
      Campionatul National Individual - Juniori III
      15 - 17 maiDumbravita
      16 May
      Comanesti
      ---
      0745 626487
      0745 361676
      16 May
      Fieni

      229 km to Comanesti --- OK

      0722 534596
      23 May
      Deva
      ---
      Campionatul National Echipe - SLG, A, B - finale
      18 - 31 maidiverse localitati
      23 May
      Viseu de Sus
      `Cupa Mocanita` - editia a III-a
      0742 067108
      ---
      ---
      23 May
      Sibiu

      128 km to Deva

      0773 986558
      0757 618233
      0763 607729
      23 May
      Roman
      0745 077340
      30 May
      A+
      Bucuresti
      Turneu A+ Zona 3
      0745 340668
      TOP 12 Individual - Juniori III
      30 - 31 maiZalau
      06 Jun
      M
      Brasov
      Memorialul `Ionut Nica` - editia a II-a
      0743 086313
      TOP 12 Individual - Juniori II
      06 - 07 iunConstanta
      06 Jun
      Oravita
      0768 445242
      06 Jun
      Vatra Dornei
      0756 258169
      06 Jun
      Unirea
      0755 057282
        13 Jun
        Ditrau
        0755 868386
        0744 457583
        TOP 12 Individual - Juniori I
        13 - 14 iunCampulung
        13 Jun
        Suceava
        Cupa Sucevei

        159 km to Ditrau --- OK

        0742 127919
        13 Jun
        Curtea de Arges
        `Cupa Basarabilor`
        ---
        0748 204733
        20 Jun
        A+
        Campeni
        Turneu A+ Zona 8
        0755 057282
        0748 143566
          Paleta de Argint (E+I)
          18 - 21 iunBuzau
          27 Jun
          Dej
          `Cupa Somes` - editia a X-a
          0748 352369
          0748 195368
          Cupa Federatiei - Individual Juniori III
          26 - 28 iunZalau
          27 Jun
          M
          Constanta
          Memorialul `Dan Staicu`
          0726 686175
          27 Jun
          Pitesti
          0748 204733
          04 Jul
          Medias
          ---
          11 Jul
          Falticeni
          0744 544610
          11 Jul
          Teius
          0755 057282
          11 Jul
          Pucioasa (DB)
          `Cupa Baile Pucioasa`
          0722 534596
            18 Jul
            Brasov
            0743 086313
            18 - 19
            Jul
            Crasna
            1st day - ?
            2nd day - ?
            ---
            ---
              25 Jul
              Deda
              Festivalul Vaii Muresului - editia a X-a
              0745 869928
              0741 908006
              25 Jul
              Luncavita
              0729 309155
              0744 482488
              ---
              01 Aug
              Sebes
              0755 057282
                01 Aug
                Comanesti
                `Zilele Comanestiului`
                ---
                0745 626487
                0745 361676
                08 Aug
                Cheile Gradistei
                Turneu de Dublu
                0722 315757
                08 Aug
                -
                rezervat
                  15 Aug
                  Oradea
                  0744 138520
                  15 Aug
                  Victoria
                  ---
                    22 Aug
                    M
                    Reghin
                    Memorialul `Koos Gyula`
                    0741 908006
                    0745 869928
                    22 Aug
                    Pucioasa (DB)
                    `Cupa Baile Pucioasa`
                    0722 534596
                      29 Aug
                      Lugoj
                      0744 598884
                      Concurs national calificare div. B
                      29 - 30 augMoinesti
                      29 Aug
                      Vatra Dornei
                      0756 258169
                      29 Aug
                      Ploiesti
                      0744 576977
                      0729 983041
                      05 Sep
                      Curtea de Arges
                      `Cupa Basarabilor`
                      ---
                      0748 204733
                      05 Sep
                      Galati
                      0751 231275
                      0723 283701
                      12 Sep
                      R+
                      Comanesti
                      Turneu A+ Regional - Zona 1
                      ---
                      0745 626487
                      0745 361676
                      Campionatul National (I) - Juniori III
                      11 - 13 sepCampulung
                      12 Sep
                      R+
                      Luncavita
                      Turneu A+ Regional - Zona 2
                      0729 309155
                      0744 482488
                      ---
                      12 Sep
                      R+
                      Bucuresti
                      Turneu A+ Regional - Zona 3
                      12 Sep
                      R+
                      Ploiesti (Tel George Jr)
                      Turneu A+ Regional - Zona 4
                      0729 096355
                      12 Sep
                      R+
                      Turneu A+ Regional - Zona 5
                      12 Sep
                      R+
                      Lazarea
                      Turneu A+ Regional - Zona 6
                      0755 868386
                      0744 457583
                      12 Sep
                      R+
                      Dumbravita
                      Turneu A+ Regional - Zona 7
                      ---
                      12 Sep
                      R+
                      Dej
                      Turneu A+ Regional - Zona 8
                      0748 352369
                      0748 195368
                      19 - 20
                      Sep
                      M
                      Apahida
                      Memorialul `Paneth Farkas` - Editia a VIII-a
                      1st day - -
                      2nd day - -
                      0740 320255
                      0744 557647
                      19 Sep
                      Oravita
                      0768 445242
                      19 Sep
                      Targoviste
                      0724 249253
                      0729 983041
                      26 Sep
                      Ilia (HD)
                      0729 512593
                      Cupa Romaniei (I) - Juniori III
                      25 - 27 sepCampulung
                      26 Sep
                      Focsani
                      0760 541264
                      26 Sep
                      Putna
                      ---
                      ---
                      03 Oct
                      Bucuresti
                      0774 420441
                      03 Oct
                      Piatra Neamt
                      0740 697281
                      03 Oct
                      Agnita
                      10 Oct
                      M
                      Comanesti
                      Memorialul `Nicusor Bulubasa` - editia a II-a
                      ---
                      0745 626487
                      0745 361676
                      Campionatul National Echipe - SLG, A, B
                      08 - 11 octBuzau, Bistrita, Dumbravita, Moinesti
                      10 Oct
                      Aiud
                      `Cupa Eu si Paleta de Tenis` - editia a IX-a
                      0755 057282
                      10 Oct
                      Baicoi
                      0723 062403
                      0729 983041
                      17 Oct
                      Resita
                      0745 769523
                      17 Oct
                      Viseu de Sus
                      `Cupa Vaser` - editia a III-a
                      0742 067108
                      ---
                      ---
                      17 Oct
                      Dumbraveni
                      0773 986558
                      0787 803126
                        17 Oct
                        Slobozia
                        0722 259054
                        24 Oct
                        Deva
                        ---
                        TOP 12 Individual - Juniori III
                        24 - 25 octOdorheiu Secuiesc
                        24 Oct
                        Valenii de Munte
                        0766 454264
                        31 Oct
                        TC
                        Cheile Gradistei
                        Turneul Campionilor 2020
                        07 Nov
                        Ocna Sibiului
                        0773 986558
                        0757 618233
                        0744 297241
                        TOP 12 Individual - Seniori
                        07 - 08 novIzvorani
                        07 Nov
                        Giurgiu
                        0722 137002
                        14 Nov
                        Teius
                        0755 057282
                        14 Nov
                        Fieni
                        0722 534596
                        21 Nov
                        Luncavita
                        0729 309155
                        0744 482488
                        ---
                        Cupa Romaniei (I) - Tineret + Seniori
                        17 - 19 novArad
                        21 Nov
                        Dej
                        `Cupa de Toamna`
                        0748 352369
                        0748 195368
                        21 Nov
                        Topoloveni
                        0723 336455
                        28 Nov
                        Alba Iulia
                        Cupa `Unirea 102`
                        0723 511024
                        28 Nov
                        Suceava
                        Cupa Bucovinei
                        0742 127919
                        05 Dec
                        Ploiesti (Tel George Jr)
                        0729 096355
                        05 Dec
                        Gheorgheni
                        0755 868386
                        0744 457583
                        05 Dec
                        Sibiu

                        216 km to Gheorgheni --- OK
                        247 km to Ploiesti --- OK

                        0773 986558
                        0757 618233
                        0763 607729
                        05 Dec
                        Dumbravita

                        280 km to Sibiu --- OK

                        ---
                        12 Dec
                        Falticeni
                        Turneu A `Jubiliar` - editia a XIII-a
                        0744 544610
                        Campionatul National (I) - Tineret
                        11 - 13 decCampulung
                        12 Dec
                        Cugir
                        0755 057282
                          19 Dec
                          -