Circuitul AmaTur Romania este alcatuit dintr-un lant de turnee de tenis de masa, organizate in mai multe localitati ale tarii si pe mai multe nivele de reprezentare - locale, zonale si nationale - incheindu-se cu un Turneu Final.

Circuitul urmareste atragerea iubitorilor tenisului de masa, simpli pasionati sau fosti sportivi de performanta, care doresc sa-l practice in mod organizat, la nivel local sau national.

... read more ...

Amatur - 2014

66 turnee A, 5 turnee A+, 102 turnee B
2937 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Lungu Cosmin - Bucuresti
2. Roman Iulian - Brasov
3. Petrescu Liviu - Pitesti

Clasament Final Amatori:

1. Miron Liviu - Campina
2. Banescu Dragos - Pitesti
3. Luta Petre - Bucuresti

Turnee A+:

- Targoviste - 22 mar
- Bucuresti - Viva - 31 mai
- Bistrita - 23 aug
- Focsani - 11 oct

Turneul Final:

- Sf. Gheorghe - 06 dec

Amatur - 2013

56 turnee A, 5 turnee A+, 136 turnee B
3152 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Sterea Viorel - Constanta
2. Roman Iulian - Brasov
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Clasament Final Amatori:

1. Meszar Razvan - Arad
2. Sferlea Marius - Oradea
3. Toma Iulian - Braila

Turnee A+:

- Arad - 23 mar
- Reghin - 11 mai
- Topoloveni - 12 oct
- Gura Humorului - 09 nov

Turneul Final:

- Brasov - 07 dec

Amatur - 2012

46 turnee A, 5 turnee A+, 130 turnee B
2734 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Roman Iulian - Brasov
2. Garduli Silviu - Cluj Napoca
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Clasament Final Amatori:

1. Tomica Silviu - Bucuresti
2. Pop Cosmin - Turda
3. Vladu Nicolae - Pitesti

Turnee A+:

- Focsani - 31 mar
- Bucuresti - 02 iun
- Mangalia - 01 sep
- Cluj Napoca - 06 oct

Turneul Final:

- Sf. Gheorghe - 08 dec

Amatur - 2011

39 turnee A, 4 turnee A+, 109 turnee B
2429 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Ciobanu Alex - Bucuresti
3. Durdun George - Bucuresti

Clasament Final Amatori:

1. Denes Ferenc - Praid
2. Aftenii Daniel - Bucuresti
3. Mostovoi Andrei - Campina

Turnee A+:

- Reghin - 07 mai
- Botosani - 23 iul
- Topoloveni - 15 oct

Turneul Final:

- Targoviste - 03 dec

Amatur - 2010

32 turnee A, 4 turnee A+, 67 turnee B
1904 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Ciobanu Alex - Bucuresti
2. Toth Laszlo - Cluj Napoca
3. Farkas Gabor - Tg.Mures

Clasament Final Amatori:

1. Migea Cornel - Sibiu
2. Gheorghe Nicu - Tr.Severin
3. Ditu Daniel - Onesti

Turnee A+:

- Bistrita - 06 mar
- Miercurea Ciuc - 29 mai
- Mangalia - 04 sep

Turneul Final:

- Sibiu - 04 dec

Amatur - 2009

25 turnee A, 3 turnee A+, 42 turnee B
1941 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Nistor Dorel - Bistrita
3. Iusan Mircea - Cluj Napoca

Clasament Final Amatori:

1. Vasile Mircea - Brasov
2. Daneliuc Gabi - Sibiu
3. Dinca Dorinel - Calarasi

Turnee A+:

- Bistrita - 13 iun
- Valenii de Munte - 31 oct

Turneul Final:

- Bucuresti - 12 dec

Amatur - 2008

30 turnee A, 3 turnee A+, 35 turnee B
1352 jucatori activi

Clasament Final Open:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Carpovici Boris - Falticeni
3. Apian Florin - Bistrita

Clasament Final Amatori:

1. Tiganas Mihai - Radauti
2. Szucs Iosif - Satu Mare
3. Tascianu Cristian - Oradea

Turnee A+:

- Bistrita - 31 mai
- Cluj Napoca - 20 sep

Turneul Final:

- Piatra Neamt - 13 dec

Amatur - 2007

17 turnee A, 3 turnee A+, 16 turnee B
740 jucatori activi

Clasament Final:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Opincaru Marius - P. Neamt
3. Apian Florin - Bistrita

Turnee A+:

- Miercurea Ciuc - 09 iun
- Bistrita - 13 oct

Turneul Final:

- Cluj Napoca - 08 dec

Amatur - 2006

7 turnee A, 1 turneu A+, 22 turnee B

Clasament Final:

1. Bodeanu Mihai - Bucuresti
2.
3.

Turneul Final:

- Bucuresti - 16 dec

Amatur - 2005

Clasament Final:

1. Dascalitei Mihai - Bucuresti
2.
3.

Turnee programate:

1. Arad - 04 iul (A+)

-

2. Gura Humorului - 29 iun - 05 iul - Tabara Tenis de masa in Bucovina ()

3. Gura Humorului - 04 iul (B)

4. Ploiesti - 04 iul (B)

Turnee recente:

1. Braila - 16 iun (B)

2. Ploiesti - 20 iun (A)

3. Vatra Dornei - 20 iun (A)

4. Sighetu Marmatiei - 20 iun (A)

5. Drobeta Tr Severin - 20 iun (B)

6. Timisoara - 20 iun (B)

-

7. Galati - 27 iun (A)

8. Slatina - 27 iun (A)

9. Targu Mures - 27 iun (A)

10. Brasov - 27 iun (B)

11. Oradea - King Pong - 26 iun (B)

-

12. Calarasi - 13 iun (A)

13. Agnita - 13 iun (A)

14. Siculeni - 13 iun (B)

15. Oradea - King Pong - 13 iun (B)

16. Suceava - 13 iun (B)

-

17. Bacau - 06 iun (A+)

18. Sibiu - 04 iun (B)

-

19. Bucuresti - Top Tenis - 30 mai (A)

20. Oradea - Era Park - 30 mai (A)

21. Odorheiu Secuiesc - 30 mai (A)

-

22. Focsani - 23 mai (A)

23. Lugoj - 23 mai (A)

24. Pitesti - 23 mai (A)

25. Dej - 23 mai (A)

26. Suceava - 23 mai (B)

-

27. Sibiu - 16 mai (A)

28. Moinesti - 16 mai (A)

29. Targoviste - 16 mai (B)

30. Galati - 16 mai (B)

31. Arad - 16 mai (B)

32. Cocorastii Mislii - 16 mai (B)

-

33. Reghin - 09 mai (A)

34. Valenii de Munte - 09 mai (B)

35. Oradea - PingPongMania - 09 mai (B)

-

36. Oradea - King Pong - 02 mai (A)

37. Sfantu Gheorghe - 02 mai (A)

38. Dumbravita - 02 mai (B)

39. Gura Humorului - 02 mai (B)

-

40. Sighetu Marmatiei - 29 apr (B)

-

41. Timisoara - 25 apr (B)

42. Targu Mures - 25 apr (B)

43. Bucuresti - Viva - 25 apr (A)

44. Dej - 25 apr (A)

45. Tecuci - 25 apr (A)

-

46. Pitesti - 18 apr (A+)

-

47. Suceava - 10 apr (B)

48. Oradea - King Pong - 10 apr (B)

-

49. Braila - 04 apr (B)

50. Constanta - 04 apr (B)

51. Comanesti - 04 apr (B)

52. Pitesti - 04 apr (B)

53. Falticeni - 04 apr (B)

54. Medias - 04 apr (A)

55. Oradea - King Pong - 03 apr (B)

-

56. Targu Mures - 28 mar (B)

57. Botosani - 28 mar (A)

58. Targoviste - 28 mar (A)

59. Arad - 28 mar (A)

-

60. Bucuresti - Top Tenis - 21 mar (B)

61. Focsani - 21 mar (A)

62. Victoria - 21 mar (A)

-

63. Bucuresti - Viva - 14 mar (B)

64. Ploiesti - 14 mar (B)

65. Bacau - 14 mar (A)

66. Ramnicu Valcea - 14 mar (A)

67. Oradea - PingPongMania - 14 mar (B)

68. Sibiu - 12 mar (B)

-

69. Dej - 07 mar (B)

70. Vatra Dornei - 07 mar (B)

71. Baicoi - 07 mar (A)

72. Oradea - PingPongMania - 07 mar (B)

-

73. Targu Jiu - 01 mar (B)

74. Timisoara - 28 feb (B)

75. Pitesti - 01 mar (B)

76. Focsani - 28 feb (B)

77. Bistrita - 28 feb (A)

-

78. Targu Mures - 21 feb (B)

79. Bacau - 21 feb (B)

80. Bucuresti - Viva - 21 feb (A)

81. Oradea - King Pong - 21 feb (A)

82. Bistrita - 18 feb (B)

-

83. Bucuresti - Top Tenis - 14 feb (B)

84. Targoviste - 14 feb (B)

85. Gura Humorului - 14 feb (A)

86. Constanta - 14 feb (A)

87. Suceava - 07 feb (B)

88. Sibiu - 07 feb (A+)

-

89. Sibiu - 02-06 feb - Tabara TT ()

90. Pitesti - 01 feb (B)

91. Cluj Napoca - 31 ian (B)

92. Arad - 31 ian (B)

93. Ploiesti - 31 ian (B)

94. Braila - 31 ian (A)

-

95. Targu Mures - 24 ian (B)

96. Bucuresti - Top Tenis - 24 ian (A)

97. Oradea - PingPongMania - 24 ian (A)

98. Vatra Dornei - 24-25 ian (B)

99. Calarasi - 21 ian (B)

-

100. Galati - ADR - 17 ian (B)

101. Bucuresti - Viva - 17 ian (B)

102. Odorheiu Secuiesc - 17 ian (A)

-

103. Topoloveni - 10 ian (A)

-

104. Victoria - 03 ian (B)

105. Oradea - King Pong - 02 ian (B)