AmaTur Romania - tenis de masa pentru amatori

Login

Circuitul AmaTur Romania este alcatuit dintr-un lant de turnee de tenis de masa, organizate in mai multe localitati ale tarii si pe mai multe nivele de reprezentare - locale, zonale si nationale - incheindu-se cu un Turneu Final.

Circuitul urmareste atragerea iubitorilor tenisului de masa, simpli pasionati sau fosti sportivi de performanta, care doresc sa-l practice in mod organizat, la nivel local sau national.

... read more ...

Amatur - 2015

82 turnee A, 6 turnee A+, 118 turnee B, 3172 jucatori activi
Turnee A+:

- Sibiu - 07 feb
- Pitesti - 18 apr
- Bacau - 06 iun
- Arad - 04 iul
- Turneu A+ regional - 05 sep

Turneul Final:

- Focsani - 03 oct

Clasament final:

1. Roman Iulian - Brasov
2. Lukasz Klimas - Ploiesti
3. Boaca Valentin - Bucuresti

Amatur - 2014

66 turnee A, 5 turnee A+, 102 turnee B, 2937 jucatori activi
Turnee A+:

- Targoviste - 22 mar
- Bucuresti - Viva - 31 mai
- Bistrita - 23 aug
- Focsani - 11 oct

Turneul Final:

- Sfantu Gheorghe - 06 dec

Clasament final:

1. Lungu Cosmin - Bucuresti
2. Roman Iulian - Brasov
3. Petrescu Liviu - Pitesti

Amatur - 2013

56 turnee A, 5 turnee A+, 136 turnee B, 3152 jucatori activi
Turnee A+:

- Arad - 23 mar
- Reghin - 11 mai
- Topoloveni - 12 oct
- Gura Humorului - 09 nov

Turneul Final:

- Brasov - 07 dec

Clasament final:

1. Sterea Viorel - Constanta
2. Roman Iulian - Brasov
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Amatur - 2012

46 turnee A, 5 turnee A+, 130 turnee B, 2734 jucatori activi
Turnee A+:

- Focsani - 31 mar
- Bucuresti - 02 iun
- Mangalia - 01 sep
- Cluj Napoca - 06 oct

Turneul Final:

- Sfantu Gheorghe - 08 dec

Clasament final:

1. Roman Iulian - Brasov
2. Garduli Silviu - Cluj Napoca
3. Gogu Gabriel - Cluj Napoca

Amatur - 2011

39 turnee A, 4 turnee A+, 109 turnee B, 2429 jucatori activi
Turnee A+:

- Reghin - 07 mai
- Botosani - 23 iul
- Topoloveni - 15 oct

Turneul Final:

- Targoviste - 03 dec

Clasament final:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Ciobanu Alex - Bucuresti
3. Durdun Gheorghe - Bucuresti

Amatur - 2010

32 turnee A, 4 turnee A+, 67 turnee B, 1904 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 06 mar
- Miercurea Ciuc - 29 mai
- Mangalia - 04 sep

Turneul Final:

- Sibiu - 04 dec

Clasament final:

1. Ciobanu Alex - Bucuresti
2. Toth Laszlo - Cluj Napoca
3. Farkas Gabor - Targu Mures

Amatur - 2009

25 turnee A, 3 turnee A+, 42 turnee B, 1941 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 13 iun
- Valenii de Munte - 31 oct

Turneul Final:

- Bucuresti - 12 dec

Clasament final:

1. Rusu Cristian - Bucuresti
2. Nistor Dorel - Bistrita
3. Iusan Mircea - Cluj Napoca

Amatur - 2008

30 turnee A, 3 turnee A+, 35 turnee B, 1352 jucatori activi
Turnee A+:

- Bistrita - 31 mai
- Cluj Napoca - 20 sep

Turneul Final:

- Piatra Neamt - 13 dec

Clasament final:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Carpovici Boris - Falticeni
3. Apian Florin - Bistrita

Amatur - 2007

17 turnee A, 3 turnee A+, 16 turnee B, 740 jucatori activi
Turnee A+:

- Miercurea Ciuc - 09 iun
- Bistrita - 13 oct

Turneul Final:

- Cluj Napoca - 08 dec

Clasament final:

1. Toth Laszlo - Cluj Napoca
2. Opincaru Marius - Piatra Neamt
3. Apian Florin - Bistrita

Amatur - 2006

7 turnee A, 1 turneu A+, 22 turnee B
Turneul Final:

- Bucuresti - 16 dec

Clasament final:

1. Bodeanu Mihai - Bucuresti
2. -
3. -

Amatur - 2005

Clasament final:

1. Dascalitei Mihai - Bucuresti
2. -
3. -

Turnee programate:

1. Targu Jiu - 02 iul (A)

2. Deda - 02 iul (A)

3. Oradea - PingPongMania - 02 iul (B)

4. Ploiesti - 02 iul (B)

-

5. Tabara - Gura Humorului - 25-31 iul ()

Turnee incheiate:

1. Constanta - 25 iun (A)

2. Suceava - 25 iun (A)

3. Vintu de Jos - 25 iun (A)

-

4. Galati - 18 iun (A+)

-

5. Aiud - 11 iun (A)

6. Baicoi - 11 iun (A)

7. Sighetu Marmatiei - 11 iun (B)

8. Sfantu Gheorghe - 12 iun (B)

-

9. Arad - 04 iun (A)

10. Bucuresti - Top Tenis - 04 iun (A)

11. Bacau - 04 iun (B)

12. Dej - 04 iun (B)

-

13. Agnita - 28 mai (A)

14. Targoviste - 28 mai (B)

15. Ploiesti - 28 mai (B)

16. Tulcea - 28 mai (B)

17. Braila - 28 mai (B)

-

18. Focsani - 21 mai (A)

19. Lugoj - 21 mai (A)

20. Pitesti - 21 mai (A)

21. Iasi - 21 mai (B)

22. Sfantu Gheorghe - 21 mai (B)

-

23. Calarasi - 14 mai (A)

24. Moinesti - 14 mai (A)

25. Reghin - 14 mai (A)

26. Cocorastii Mislii - 14 mai (B)

-

27. Sibiu - 07 mai (A)

28. Valenii de Munte - 07 mai (A)

-

29. Ditrau - 30 apr (B)

-

30. Tecuci - 23 apr (A)

31. Victoria - 23 apr (A)

32. Pitesti - 23 apr (A)

33. Dej - 23 apr (A)

34. Oravita - 23 apr (B)

35. Ploiesti - 23 apr (B)

-

36. Gura Humorului - 16 apr (A)

37. Dumbraveni - 16 apr (A)

38. Bucuresti - Viva - 16 apr (A)

39. Oradea - King Pong - 15 apr (B)

-

40. Targu Neamt - 09 apr (A)

41. Constanta - 09 apr (A)

42. Targu Mures - 09 apr (A)

43. Targoviste - 09 apr (B)

44. Oradea - PingPongMania - 09 apr (B)

45. Brasov - 09 apr (B)

-

46. Bucuresti - Top Tenis - 02/03 apr (A+)

-

47. Ramnicu Valcea - 26 mar (A)

48. Arad - 26 mar (A)

49. Botosani - 26 mar (A)

50. Reghin - 26 mar (B)

51. Galati - 26 mar (B)

52. Sibiu - 24 mar (B)

53. Turda - 26 mar (B)

54. Tulcea - 26 mar (B)

-

55. Bistrita - 19 mar (A)

56. Baicoi - 19 mar (A)

57. Oradea - 19 mar (A)

58. Constanta - 19 mar (B)

59. Pitesti - 20 mar (B)

-

60. Bacau - 12 mar (A)

61. Giurgiu - 12 mar (A)

62. Medias - 12 mar (A)

63. Ploiesti - 12 mar (B)

-

64. Targoviste - 05 mar (A+)

65. Falticeni - 05 mar (B)

66. Dumbravita - 06 mar (A)

-

67. Topoloveni - 27 feb (A)

68. Arad - 27 feb (B)

69. Dej - 27 feb (B)

70. Sibiu - 25 feb (B)

-

71. Bucuresti - Viva - 20 feb (A)

72. Oradea - King Pong - 20 feb (A)

73. Turda - 20 feb (B)

74. Miercurea Ciuc - 20 feb (B)

75. Brasov - 20 feb (B)

76. Bistrita - 17 feb (B)

-

77. Ploiesti - 13 feb (A)

78. Roman - 13 feb (A)

79. Pitesti - 14 feb (B)

-

80. Sibiu - 8-13 feb - Tabara Emi TT ()

-

81. Sibiu - 06 feb (A)

82. Braila - 06 feb (A)

83. Craiova - 06 feb (B)

-

84. Odorheiu Secuiesc - 30 ian (A)

85. Ploiesti - 30 ian (B)

86. Piatra Neamt - 30 ian (B)

-

87. Sibiu - 21 ian (B)

88. Oradea - PingPongMania - 23 ian (A)

89. Bucuresti - Top Tenis - 23 ian (A)

90. Vatra Dornei - 23 ian (B)

91. Braila - 23 ian (B)

-

92. Baicoi - 16 ian (B)

93. Giurgiu - 16 ian (B)

94. Pitesti - 16 ian (B)

95. Baia Mare - 16 ian (B)

-

96. Topoloveni - 09 ian (A)

-

97. Oradea - King Pong - 02 ian (B)

98. Victoria - 03 ian (A)

99. Bucuresti - 03 ian (B)